Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyet értesz-e azzal hogy az...

Egyet értesz-e azzal hogy az emberek kb. negyede alkalmatlan a közlekedésre?

Figyelt kérdés

Ezt abból gondolom hogy napi szinten, minimum napi 1, de van hogy többet is. Ezek között gondolok például arra, hogy a gyalogos áll a járda szélén, és van hogy 4-5 autó is elmegy mire valaki megáll, ezt úgy hogy a másik sávban már megállt egy autó. Volt olyan hogy az előttem lévő alig tudott megállni mert a gyalogos már a zebra negyedénél járt, és még neki állt feljebb szerencsétlen lány ment volna a dolgára az idióta nő meg mutogatott neki a kocsiból. Utána meg ahogy lekanyarodtak egy bevásárló központba láttam hogy röhögcsélnek egymással, úgy hogy előtte ha másodpercekkel később veszi észre a gyalogost lehet hogy örökre megnyomorítja.


Ezeket miért nem figyelik a rendőrök jobban, és miért nem büntetik szigorúbban?



febr. 14. 10:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Mert trafizni egyszerűbb
febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Abszolút egyetértek.
febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Persze
febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Sok minden másra is alkalmatlanok nem csak a közlekedésre és nemhogy a negyedük hanem legalább a háromnegyedük!
febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyik negyede alkalmatlan, egy másik negyede meg könnyelmű tapló.
febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Autót vezetve én úgy érzékelem, hogy a kétharmaduktól elvenném a jogsit🤣
febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyik részük fizikálisan és/vagy mentálisan alkalmatlan, egy másik részük meg önszántukból tesz rá a Kreszre.
febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek jelentős része mindenféle emberi kapcsolatra alkalmatlan. Ez megmutatkozik a közlekedésben is. aki eldönget melletted a kanyarodósávban, majd az utolsó méteren befúrja a kocsi elejét, az a forgóajtón is mögötted megy be és előtted jön ki.

Hogy milyen arányban vagyunk ilyenek, azt nem tippelném. De sokan.

febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos én is ezt látom. Én általában egyes parkolási manőverektől szoktam agyvérzés közeli állapotban lenni ahogyan ott szerencsétlenkednek egy rém egyszerű merőleges parkolásnál is. De ami ebben bosszant hogy beállnak úgy hogy elfoglalnak 2 helyet vagy nem úgy állnak be a két vonal közé hanem az egyikre rá és a másik aki mellé áll kénytelen Ő is picit rosszul beállni ahhoz hogy normálisan kitudjon szállni. Meg gyalogátkelőknél szintén ez van hogy egyesek csesznek megállni. Másik halálom az amikor körforgalomba benne vagyok és hirtelen elém vágnak amiért nekem vészfékezni kell hogy ne legyen baleset. Aztán még ezt lehetne sorolni bőven. Én napi szinten vezetek úgy 150-200 km-ert mert a munkám részben ebből áll, és látok dolgokat sajnos.

Nálam az volt egyszer a durva amikor egy idős 75 éves nyugdíjas bácsi hátulról belém jött. Nem lett nagy a kár, lökhárítómon is csak kisebb sérülések voltak igazán, az Ő autóján is kb ugyan az. Akkor mondtam neki hogy azért odafigyelhetne fényes nappal volt álltam a pirosnál és nem rögtön álltam meg hanem már ott álltam úgy fél perce, láthatta hogy mi van. Persze erre nem nagyon tudott mit mondani, szerintem elbambulhatott. A kárbejelentőt elintéztük, biztosító rendezte nem is volt gond, csak bosszantott.

De még azért az is gyakori probléma szerintem hogy nagyon sokan nem tudják az elsőbbségadás szabályait, főleg a jobbkéz szabályt. Ha olyan utcákba járok ahol ez van érvényben például mert látom kereszteződésnél hogy nincs sehol elsőbbségadást jelző tábla vagy bármi akkor oké hogy jobb kéz szabály de sokszor már mindenhova 3x körbe nézek mert nem egyszer jártam úgy hogy én voltam az akinek elsőbbsége lett volna és aki tőlem balra volt cseszett nagy ívben rá és csak azért nem volt baleset mert csiga lassan mentem inkább és Ő inkább kikerült a másik sávba ment csak azért hogy ne koccanjunk, de olyan is volt akivel majdnem összekoccantunk én meg kiszóltam hogy "azért figyelhetnél jobban" Erre még Ő volt felháborodva...

febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Nyolcassal értek egyet. Sok embert alapból csak pórázon szájkosárral szabadna utcára engedni, nemhogy még jogosítványt adni nekik.
febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!