Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem banális ez a 4 kresz szabály?

Nem banális ez a 4 kresz szabály?

Figyelt kérdés

Van 4 kresz szabály ami szerintem tök fura!

Ti mit gondoltok róla?

Hol lehet előzni és hol nem lehet?

Hídon lehet előzni.

Alagútban lehet.

Zebrán nem lehet.

Vasúti átjáróban nem lehet.


Na most azt még értem, hogy zebrán nem lehet mivel ott lehet ember akit elüthetek.

Na de a híd meg alagút ami közlekedés szempontból tök veszélyes ott, hogy a túróba lehet előzni??

A vasúti ájtárót szintén nem értem. A vasúti átjáró mitől veszélyes?? Hiszen ha éppen nincs leengedve a sorompó akkor az csak pár méteres szakasz amíg áthaladok. Tehát kit veszélyeztetek vele??



febr. 17. 12:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem rémlik most hírtelen híd ahol nem zarovonal lenne végig...
febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán látom, hogy egy alagút vagy híd miben lenne hű de nem biztonságos hely. Megállni nyilván nem lehet rajtuk, de az előzéssel nincs gond. Tegyük hozzá, előzni tilos több sávos úton kb. azt jelenti, hogy maradj abban a sávodban, ahol éppen vagy. Ilyen szempontból nem veszélyesebb egy egyenes hídon vagy alagútban előzni, mint autópályán ott előzni, ahol éppen kanyarodik kicsit az út.

Ha meg 2x1 sávos az alagút vagy híd, akkor úgyis ott a záróvonal.


A vasúti átjáró más. Vasúti átjárón azt kéne nézned, biztos nem jön-e vonat, hogy ne éppen ott fulladjál le (alap dolog szerintem, hogy vasúti átjárón áthaladva nem váltunk például), hagyd el minél hamarabb a helyszínt. Úgyhogy ne bonyolítsd a saját dolgodat azzal, hogy pont a vasúti átjáróban akarod megelőzni a traktort és figyelni a szembesávot is ehhez, hanem azt időzítsd a vasúti átjáró utánra, ezt "hangsúlyozza" úgymond a tiltás.

febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Vannak többsávos hidak jobbratartással, kimegyek, megelőzöm, vissza.


A beláthatatlan hidak amik inkább mesterséges dombok alagúttal az én szememben viszont végig záróvonalasak a beláthatatlan szakaszon, ahogy a dombok is.


Alapvetően az előzés ha megfelel a kresznek akkor veszélytelen, így alagútban, miért ne lehetne?


Vasúti átjárók érdekesebbek.

Ott azért nem lehet mert fokozott óvatossággal kell megközelíteni

febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Algút és híd: vannak igen hosszú (több km-es) hidak és alagutak is (illetve még épülhetnek akár hosszabbak is, igaz Magyarországon nem gyakoriak de azért akadnak, és bármikor lehet akár ilyet építeni). Miért ne lehetne?
febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem.
febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell látni, hogy a KRESZ nagyon sok szempontból nem feltétlenül a magyar viszonylatra van megírva, hanem arra, hogy a te jogosítványod szó nélkül érvényes Európában bárhol. Mire én elautózok Genfbe, tudod hány alagúton keresztül megyek? Abszurd lenne, ha az amúgy is 120-ról 80-ra korlátozott alagútban nem előzhetném meg a 70-nel haladó kamiont a kétsávos alagútban, hanem az amúgy nagyon is jobbratartó közlekedők betorlódnának az alagútban, és majd a vége után kezdene mindenki előzni.
febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
6-os: lgen erre nem gondoltam, hogy egész Európát nézzem ne csak MO-ot.
febr. 17. 20:00
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Azért van hidakon záróvonal, mert ha nagyban előzgetni kezdene rajta mindenki, akkor oldalirányba kilengene, ami rövid távon kinyírja a tartószerkezetet. Nem ilyen irányú erőkre van tervezve. A KRESZ pedig azért engedi, mert a közúti szabályok nem vesznek figyelembe statikai viszonyokat.
febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
Te mentél át már valaha vasúti átjárón? TÖbbségében nem azért kell 30-acl menni, hogy ne büntessenek meg, hanem, hogy az úton maradjon a kocsi.
febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Le lehet pontozni, de akkor értsd meg azt is, hogy miért nincs igazad!! Tessék szépen modellhidat építeni, majd rátenyerelni és vizsgáld meg mi történik, ha oldalirányba mozgatod a kezedet rajta, mintha sok autó sávot váltogatna rajta. Meg fogsz lepődni, mert összedől a híd.
febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!