Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire szabályos, hogy...

Mennyire szabályos, hogy mindenféle GLS meg DHL futárok, ha nem tudnak leparkolni egy forgalmas utcában, simán leparkolnak az út közepén, kirakják a vészvillogót, és hosszú percekig is akár feltartják a forgalmat?

Figyelt kérdés
Eleve szűk az az utca, és tényleg forgalmas. De engem már kezd mérhetetlenül felidegesíteni ez. Pont arra felé járok dolgozni, és kétnaponta emiatt vagyok mindig késésben, mert azok a rohadt futárok blokkolják a sávot, van, mikor egyszerre két kocsi is pár tíz méter különbséggel. Én betiltanám az ilyesmit. Hozzátenném, hogy kb 150 méterre lenne egy óriási parkoló, ahol szinte mindig van hely, de a futár inkább zárolja az átjárást percekre, minthogy le kelljen sétálnia 150 métert akkor is, ha a csomag 120 grammos. Vagy akár a vevő szemszögéből is nézhetjük. Összedőlne a világ, ha nem tökéletesen a háza előtt parkol le a kocsi, hanem kicsit odébb, a parkolóban? Mi ilyenkor a szabály?

nov. 24. 19:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Körülbelül 1-3 perc egy csomag átadása a megállástól számítva. Akit ez idegesít, az csak a saját szegénységi bizonyítványát írja alá.
nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Itt legfeljebb annak van szegénységi bizonyítványa, aki szerint tök oké más embereket percekig feltartani. Mert nem, nem az, még akkor sem ha a gyerek tök cuki karácsonyi ajándékát vagy az asszony új vibrátorát szállítja ki a derék futár.
nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ideális világban talán. De az gyakran felkúszik 4-6 percre, mikor a vevő még csak akkor kezdni egyáltalán a gatyáját felvenni, mikor a futár szól, hogy várja őt a ház előtt, meg mikor készpénzzel babrálnak hosszú ideig. De eleve az 1-3 perc is felháborító, ha az ember épp a munkájába siet. Egyszer belefér az életben, talán kétszer, de napi szinten magadnak sem kívánnád. Ha számodra szegénységi bizonyíték, hogy egy ember idejét indokolatlanul rabolják percekre, akkor te nem sokra értékelheted a saját idődet, és nem nagyon lehet önbecsülésed.
nov. 24. 19:56
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
#2 Remélem, hogy hozzád nem fog tudni eljutni a futár megállás híján, legalább akkor megérted, hogy miért (nem) probléma ez.
nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4-es, add meg a címedet, és minden nap, mikor épp mennél dolgozni, minden második nap odaállok eléd, és nem engedlek át percekig. Majd akkor meglátjuk, számodra probléma lesz-e, vagy csak vizet prédikáló "szentatya" vagy.
nov. 24. 19:59
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen nem szabályos, nem akadályozhatja a forgalmat a kirakodás idejére sem.

De az is érthető, hogy nehéz csomaggal vagy ha 80 csomagot visz ki egy nap, akkor nem akar többszáz métert sétálgatni minden alkalommal.


Ha azon a 2 percen múlik, hogy elkésel-e, az nem túl okos dolog, indulj el előbb.

nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%
#3 Te meg ne haragudj meg, de ezt nem tudom elhinni. Ha a kapudba áll be, akkor gondolom van annyi eszed, hogy szólsz neki és nem csak nézel ki a fejedből, hogy mikor megy már el. Ha nem a te kapudban áll meg, akkor mi a probléma? Miért zavar ez téged, hogy megáll beadni egy csomagot a szomszédba? Ráadásul azt sejteted, hogy minden egyes nap kellemetlenséget okoznak neked, hát ez maradjunk annyiban, hogy lehetetlen esemény.
nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
#5 Ott a futár a kocsinál. Szólj neki. Megy itt a hangulatkeltés a semmiért...
nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
7-es, mi ebben olyan érthetetlen? Társasházsor. Az út mentén végig kocsik parkolnak. A futár nem tud leparkolni, mert nincs hely. Az úttól balra vannak parkolók, de az nem KÖZVETLENÜL a hát előtt van, sétálni már büdös neki, ezért fogja magát, és az ÚT KELLŐS KÖZEPÉN, nem az út MELLETT, hanem a KELLŐS KÖZEPÉN megáll, ott, ahol lehetetlen kielőzni, mert az úton folyamatosan mennek mindkét oldalon, és az ember beszorul mögéjük percekig. Sőt, kedvencem, mikor még a szembe sávba is megáll egy. Ha kell, legközelebb levideózom neked. De ha kiderül, hogy mindez illegális, és nem műszaki hiba miatt villog az út közepén, hanem csak afféle kényelmi kiszállítási szempontból, akkor be fogom vonni a hatóságokat is. Meglátjuk, ők kinek adnak majd igazat.
nov. 24. 20:09
 10/22 A kérdező kommentje:
8-as, tehát, nyomjam be én is a vészvillogómat, szálljak ki én is, tartsam fel én is a forgalmat, hogy szóljak neki, aztán vagy elmegy, vagy nem, de akkor már ugyan úgy elherdáltam a perceket? És ráadásul ezt heti többször? Az lenne a megoldás, hogy ez eleve elő se fordulhasson.
nov. 24. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!