Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben melyik gyereket...

Ilyen esetben melyik gyereket rakjam előre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van egy 8 éves lányom,meg egy 6 hónapos fiam.Lassan a bébihordozót le kell cserélnem gyerekülésre.A gondom az lenne hogy a férjemnek az előző házasságábol is van egy fia 7 éves és minden hétvégén velünk van de 3 gyerekülés nem fér el hátul.A kérdésem az lenne hogy ilyen esetben melyik gyereket rakjam előre?
2010. okt. 25. 11:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
az lemaradt hogy kikapcsolható a légzsák a kocsiban!
2010. okt. 25. 11:36
 2/13 anonim ***** válasza:
a nagyok közül valamelyiket. sztem inkább a fiút,mert ő nincs ott mindig,a két tesónak jobb ha egymás mellett ülnek
2010. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag menetiránynak háttal köthető gyermekülés/hordozó az első ülésre. Így tehát marad a pici előre.
2010. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igaz kettőböl kettő különböző lett! :)
2010. okt. 25. 15:28
 5/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Bemásolom neked a KRESZ idevonatkozó részét:

"(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);

b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;"

Döntsd el, melyikünknek van igaza :-)

Az nem indok, hogy melyik gyerek hányszor utazik veletek.

2010. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

hát nem tudom.. én a hordozót is tettem előre.hátra,menetiránnyal háttal bárhová lehet kötni


első vagyok


mivel bárki ülhet bárhová,azért írtam h azt raknám előre aki ritkábban van ott,az űlését kivenném amikor nincs velünk és akkor szabad az anyósülés.


gondolom a mindig veletek lévő gyerekek üléseit nem akarod ki-be rakosgatni

2010. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A hordozót rakhatja előre vagy hátra, de ha a két másik gyereknek is gyerekülésben kell ülnie (a fent említett magassághatárok miatt), akkor őket gyerekülésestől nem teheti előre, csak hátra.

Szövegértés...

2010. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
szövegértés: pont most írja h rendes ülést akar venni a hordozó helyett,vagyis mindenki ülésben ül,így mindenki ülhet bárhová
2010. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

NE IDEGESÍTS MÁR FEL!!!

Első ülésre CSAK és KIZÁRÓLAG menetiránynak háttal lehet bekötni a gyerekülést/hordozót.

HOGY TESZEL BELE EGY 8 ÉVES GYEREKET EGY HÁTTAL BEKÖTÖTT GYEREKÜLÉSBE????

2010. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
nem idegesíteni akarlak,de be lehet kötni menetiránnyal szemben ülést előre!!!!!
2010. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!