Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szokott a partnerek vagy...

Szokott a partnerek vagy egyéb italtól utasotok reklamálni ha vezettek, hogy miért mész olyan lassan amikor csak pont úgy mész ahogy szabad, vagy hogy miért mész olyan gyorsan amikor gyorsabban mész mint szabad?

Figyelt kérdés

Én hoztam ugyanis egy döntést, hogy MINDIG MINDEN közlekedési személyt betartok.

Angliában élek, itt mérföld per órában vannak kiírva a sebességek, a városrész ahol lakom mindenhol 20 mph zóna, ami 32 km/h-t jelent magyarosan.


Van néhány hosszabb egyenes simán belátható szakasz, ahol egy a korlátozás nonszensz, de én hoztam egy döntést, hogy mindig betartom.


A partnerem aki nem vezet eleinte megkérdezte miért megyek ilyen lassan, aztán mondtam neki, hogy azért mert ennyi a megengedett és én betartom, nekem nem kell büntetés meg büntetőpont azért hogy 2 perccel előbb érjek haza. Azóta nem kérdezi meg.


Természetesen ez azzal jár, hogy a mögöttem levők mindig a seggggemben jönnek (bár ez jelentősen csökkent amióta jól látható hátsó kamera is van....), plusz nem ritka az idegesen vadul beelőző, még ott is ahol záróvonal van.


Én azért hoztam ezt a döntést, hogy megmutassam, nem olyan nehéz türelmesen betartani. Általában az út végén a lámpánál így is egy sor végén állok.... Tehát csak a lámpáig érnék oda előbb.


Nem beszélve arról, hogy kamerát használok, ami nagyjából mutatja a sebességet is (nem pontos) így esetleges baleset esetén bizonyítani tudom hogy betartom a szabályokat. Persze a 32km/h sebességnél a baleset valószínűsége kb 0. És ha mégis van, a súlyossága szintén... Nem súlyos... Na. És pont ez volna a lényege az ennyire alacsony korlátozásnak.


Ráadásul a város többi részén meg már akkora fekvőrendőröket tettek le, hogy 20 mph-ról is muszáj lelassítani, és azon azon helyen amiről beszéltem hogy hol van hosszú belátható egyenes, mégis 20 mph korlátozás, is csak idő kérdése hogy mikor jelennek meg az óriási fekvőrendőröket.


márc. 12. 09:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Én hoztam ugyanis egy döntést, hogy MINDIG MINDEN közlekedési szanályt betartok.


(Telefon átírta nem vettem észre)

márc. 12. 09:17
 2/6 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy nem sokan tudják, de angoloknál a gyorshajtás nem csak szabálysértés hanem bűncselekmény kategória. (Ennek

ellenére azért csinálják rendesen)

márc. 12. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem, aki belepofázik, az kiszáll és nem lehet a partnerem
márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig akad valaki aki belepofázik a vezetésembe. Van amikor minden is baj.


Egyik haverom először azt nehezményezte, hogy visszaelőztem egy autót aki megelőzött, majd nem haladt. Majd 5 perc múlva már az volt a baja, hogy miért engedek be egy autót aki indexelt... Közöltem, hogy ki lehet szállni, onnantól csend volt.


Másik haverom majd összefosta magát egy előzésemnél, aztán azt hallgattam végig, hogy nem volt biztonságos. Hozzátenném messze volt a neccestől, konkrétan első pillanattól kezdve tudtam, hogy "meglesz". Ugyanez a haverom az, aki autópályán besorol a belső sávba 128-al, még ki is fejti, hogy szerinte ez a sebesség még belefér. Nyilván mögötte a 150-el érkező már idegbajt kap. Vagy ő az aki két előzés között nem tér vissza a külsőbe, kint marad akkor is ha percek múlva ér a következő megelőzendőhöz. Vagy zebrán úgy rongyolt el a gyalogos előtt, hogy ha rendőr látta volna, akkor ugrik a jogsi.


De volt ismerősöm aki azon akadt fenn, hogy gyorsforgalmin 110 helyett 120-al mentem, miközben ő váráson belül úgy kikanyarodott az érkező autó elé, hogy azt hittem ott szarom magam össze. Nem is tudom melyik a veszélyesebb.


De olyan is volt, hogy jól belátható stop táblánál megálltam, és a mellettem ülő lány lekezelően megkérdezte, hogy "te minden táblánál megállsz"?


Senkinek semmi nem jó.

márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan egyszer beléjöttb egy idióta mert megálltam a stop táblánál....


Aztán azt mondta, ő "azt hitte", hogy én már továbbmentem.....

márc. 12. 23:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Kibicnek semmi sem drága.. persze vannak ilyen embertípusok akik jobban tudják,és kényszeresen be is kell szólniuk, azoknak el kell mondani, hogy lehet menni busszal vagy saját autóval itt most te vezetsz és te mondod meg mi hogy lesz. Egy dolognál érzem jogosnak a beleszólást ha valaki életveszélyesen vezet, száguld, versenypályának nézi a közutat és az utas jogosan félti az életét.
márc. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!