Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más országokban is köszönetnyí...

Más országokban is köszönetnyílvánításként használják a pár másodpercre bekapcsolt vészvillogót ?

Figyelt kérdés
Franciaországba készülök autóval, remélem nem fognak hülyének nézni ha így köszönöm meg ha pld beengednek egy mellékutcából

márc. 12. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
le se szarják, a németek azt se tudják mi ez. nagyon nagyon ritka, aki használja és az sem német. még a reflektor villogást is alig veszik elő, ha pl lemond az elsőbbségéről. inkább megáll azt van magának, netán a szélvédő mögül kalimpál, amit xar időben alig látsz.
márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem, ez keleti szokás.
márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen ez egész Európában szokás sőt valahol törvényben is van hogy így kell megköszönnöd.


Istenem valaki ennyire hülye legyen...

márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem használják ez csak magyar szokás és elvárás.


Én egyenesen büntetném aki erre a szopkodasra hasznalja.

márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Németek adott esetben meg is ijednek tőle, mert azt hiszik, vészfékezni kell. Autópályán semmiképp ne használd se Ausztriában, se Németországban.
márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
pontosan, ahogy 5ös írja. német, osztrák autópályán be ne kapcsold ok nélkül, mert ezek itt sokkot kapnak... sávot se tudnak váltani, nemhogy vészvillogóval köszöngetni... aki használja, vagy látsz ilyet, az 99%, hogy kelet-európai. a kamionosok szoktak köszöngetni, ha jól láttam balra-jobbra gyors index villantással. de személyautón még sosem láttam.
márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Normális országokban evidensnek veszik, hogy a szabályokat betartva közlekedsz, így igazából nincs mit megköszönni.


Ettől függetlenül szerintem nincs ezzel semmi baj, mert nálunk Balkánon működik.

márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy nem rossz ötlet, ha vészvillogóval megköszönik. de nyugaton inkább integetnek.
márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyugaton bunkók, ott nem köszönik meg.
márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vészvillogózz, amikor nem kell, inkább haladj tovább és ne tartsd fel a forgalmat indokolatlanul mert azt senki nem szereti.
márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!