Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyesek miért gondolják azt,...

Egyesek miért gondolják azt, hogy attól, hogy mostantól a középiskolások ingyen megszerezhetik a jogsit, majd több lesz a baleset?

Figyelt kérdés
Ilyen kommenteket olvasok mindenütt, ahol kijött a hír. Mégis mi benne a logika? Attól, hogy ingyen megszerezhetik, még ugyanúgy le kell vizsgázniuk.

márc. 14. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Egyértelmű, hogy több autó, több esély a balesetre. Ingyen jogsit mindenki meg akarja majd csinálni.
márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1: De nem kapnak ajándék autót a jogsi mellé. És nem is hiszem, hogy az autós szülők zöme csak úgy egyik napról a másikra engedi majd egyedül vezetni őket.
márc. 14. 21:30
 3/14 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy szerintem minden vizsgából csak az első próbálkozás lesz ingyen. Bukás esetén a további négyért fizetni kell majd.
márc. 14. 21:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Visszavonták a dolgot.
márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a véleményem. Azért, mert akkor sokan már középiskolásként meg akarnák csinálni (persze, mert a jogsi amúgy brutál drága lett). Viszont egy átlag 18 évesnek nincs szüksége / nem engedhet meg autót magának, a családi autót meg sokszor nincs lehetőségük vezetni, mert a szülő nem engedi vagy nem tudja odaadni, mert ő használja. Azaz megvan a jogsi 18 évesen, bekerül a fiókba (vagy alkalmi vezető lesz, azaz pár hetente egyszer beül a volán mellé, ami alatt NEM szerez kellő rutint), és majd valamikor 20-23-25 évesen jön elő, hogy autó és rendszeres vezetés. Addigra mindent elfelejt, az elmélet és a gyakorlatot is. Jobb esetben vesz pár gyakorló órát, de az nem kötelező...
márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nah?
márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk logikus a kérdés, a fiataltól kezdve az idősig alapból sok az életképtelen az utakon.
márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5: Butaság. Nekem 18 éves korom óta megvan a jogsim, most 42 vagyok. Miután leraktam, utána néha, évi max. 10 alkalommal vezettem az öregem verdáját. 16 éve Hollandiában élek, itt még sosem vezettem, csak otthon szoktam, amikor nyáron és télen hazalátogatok 3-3 hetet. És teljesen jól megy, semmit nem felejtettem el.

Persze ez csak én vagyok. Ugyanakkor ismerek olyat aki kb. velem egyidős, 20 éve megvan a jogsija, de a megkapása óta egyszer nem ült volánhoz. Egyik rokonom 50 éves, 26 évesen szerezte meg a jogsit, de azóta szinte egyszer nem vezetett, mert hogy retteg oktató nélkül a volánhoz ülni, pedig a férje autóját vezethetné. Úgy 10 éve vett pótórákat, de semmi változás.

A lényeg, hogy szerintem pár év alatt nem felejt olyan durván az ember, évtizedek alatt már inkább.

márc. 14. 22:47
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
5 vagyok: az, hogy most már, amikor van rutinod, ritkán vezetsz, az egészen más helyzet, mintha életben sosem vezettél volna rendszeresen. Szerintem általánosságban elmondható, hogy igenis, kell a gyakorlás, és a napi rutin hozza meg igazán a magabiztosságot.
márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezzel csak annyi a kormány szándéka, hogy megpróbálja a fiatalokat rávenni arra, hogy majd a fideszre szavazzanak mert javarészt a nyugdíjasok szavaznak rájuk, belőlük meg hosszú távon nem lehet megélni és most próbálnak építkezni.


Igen, sajnos ennek van egy ilyen hátulütője, hogy megnőhet a balesetek száma. Én is középsuliba kezdtem, már 16,5 évesen beültem KRESZ-re és 17 évesen már kezembe volt a jogsi. Én a normálisabbak közé tartoztam de 19 éves koromig nem bírtam magammal és állandóan tapostam neki a gázt sokszor veszélyes helyzetbe hozva másokat és önmagam. 20 éves koromra jött meg az eszem és azóta normálisan közlekedek. Az egyik osztálytársam akivel csináltam ugyanez volt, hogy taposta neki, csak ő fejre is állt. Harmadik társam szintén felborult.


Igazából az a tapasztalatom, hogy a középiskolában a jogsinak csak annyi célja van, hogy megmutassuk egymásnak ki a vagány gyerek és kinek van erősebb autója, ki driftelt nagyobbat, ki ment gyorsabban. Nyilván lehet van egy nagyon kis réteg aki ennyi idősen is normálisan közlekedik de saját tapasztalatból is tudom, hogy nagyon nehéz annyi idős korban megállni, hogy ne száguldozz.


Igazából úgy komoly haszna az autónak az pont úgy 20 éves koromra lett amikor egyetemre mentem mert praktikusabb meg kényelmesebb is autóval bejárni. Akkor vált az autó azzá aminek való, hogy eljussak A-ból B-be.

márc. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!