Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Eltűnt táblánál mit lehet tenni?

Eltűnt táblánál mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A múlt héten lefotóztak gyorshajtással, egy olyan útszakaszon, ahol nyolcvanas tábla van kihelyezve. Csodálkoztam is, hogy miért kaptak le, amikor pont nyolcvanon állt a mutató. Egyik ismerősöm elmondta, hogy van ott egy szakasz, ahol le van csökkentve ötvenre, biztos nem vettem észre. Beletörődtem, egészen addig, amíg tegnap nyugalmas forgalom mellett nem jártam ott, és azt nem láttam, hogy nincs kint az a bizonyos ötvenes tábla. Leálltam egy helyi parkolóban, és meg is találtam a csupasz oszlopot, ahol a Google maps szerint ott kéne lennie a táblának. Én nem járok azon az úton gyakran, csak egy építkezés miatt használom jelenleg kerülőnek, így honnan kellett volna tudnom, hogy onnan hiányzik valami?

felhívtam az ismerősömet, és azt mondta, hogy nem lehet mit tenni, nem bizonyítható, mert ő pár éve járt így egy várakozni tilos táblával, és hiába fotózta le, és jelezte az útfenntartónak, azok vissza sem böfögtek neki. Sőt, állítólag egy rendőr azt mondta neki, hogy jobb ha elfelejti, mert lehet rá fogják fogni, hogy ő lopta le, azért hogy tilosban parkolhasson. Bár ez az utóbbi szerintem kamu volt, mert az illető imád túlozni, de akkor is ennyire könnyen át lehet húzni az embert? Rettegni kell az utakon, hogy mi van ha leloptak egy fontos táblát?

Lehet valami reményem ezzel, vagy nyeljem be a büntetést?



márc. 18. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Hát utólag már nem tudsz mit tenni, de a rendőrségnek lehet jelezni, hogy a jövőben ne legyen ilyen.
márc. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Hát akár a rendőrséget is felhívhattad volna a kérdés helyett.

Egyébként lelopott tábla miatt nem kell rettegni. Évek óta sehol nem veszik át, így nem szokás lelopkodni.

Olyanok hantáznak így, akik benézték szerintem.

Inkább "kint szokták felejteni" a sebességkorlátozó táblákat, amikor már nem indokolt és ott trafiznak

márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezni kell.
márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jeleztem a rendőrségnek, annyival lekoptattak, hogy utánanéznek, a büntetést meg fizessem ki határidőig. Majd kiderül mi lesz.

márc. 19. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifizeted, akkor már semmit nem tudsz tenni. Fellebbezni az átvételtől számítva, ha jól tudom, 15 napon belül lehet, és a fellebbezésnek halasztó hatálya van, tehát addig nem kell fizetned. A fellebbezés díját visszakapod, ha igazat adnak neked.

Gondolom, ami papírt kaptál, azon van valami mód, hogy hol és hogyan lehet fellebbezni. Készítesz egy fotót a csupasz oszlopról, és mondod, hogy már egy hete hiányzik a tábla, és te meg azt hitted, megszüntették ott a korlátozást. Ha az eljáró hatóság nem tudja bizonyítani, hogy a tábla ott volt a traffizás időpontjában, akkor nincs esélyük.

márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!