Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrnek bejelzett a gép...

A rendőrnek bejelzett a gép és eszerint 66-tal mentem (50-es táblánál), ami nem igaz, mert a tempomat 60-ra volt állítva (és tudom, hogy nem csal 6-ot az óra). Hogyan tudom bebizonyítani, hogy nem mentem annyival?

Figyelt kérdés

Néhány napja Fehérváron a Szárcsa utcánál gyorshajtásért megállítottak. A tempomat 60-ra volt beállítva egy olyan helyen, ahol csak 50-nel lehet menni (most abba ne menjünk bele, hogy miért 60-ra volt állítva). A rendőr az utolsó pillanatban ugrott elő, hogy megállítson (végülis nem is ez a lényeg), elmondása szerint a gép jelzett neki, hogy 66-tal mentünk (ami ugye pont belecsúszik a 39000 forintos, 4 büntetőpontos "halmazba"). Képet nem mutatott, viszont azt mondta, hogy vagy aláírok, vagy feljelentést von maga után a dolog. Aláírtam. Képet azóta sem láttam a gyorshajtásról, a tempomat tényleg 60-ra volt állítva, de az OBD kütyü is konkrétan 57-et mutatott, sőt ma megnéztem és telefonos speedometer alkalmazásban a tempomat szerinti 60 az 58 km/óra. Nem akarom elfogadni a határozatot, nyilván elismerem, hogy nem 50-nel mentem, hanem 60-nal, de nem 66-tal. És érdekes módon, néhány weboldal szerint (azt nem tudom mennyire hivatalos), 50-es táblánál 65-ig nincs büntetés (elvileg), 66-nál, amennyivel a rendőr szerint mentünk, annál már 39000 forint. Arra van jogom, hogy megnézzem a képet? Kép nélkül hogyan bizonyítják, hogy tényleg 66-tal mentem (ami nem igaz)?


Ha valakinek van építő jellegű ötlete, hogy mit lehetne tenni, kérem ossza meg.


Köszönöm!



febr. 11. 18:48
1 2 3
 1/26 PéterPálka ***** válasza:
59%
Azt hiszem szépen le lettél húzva. Mindenképpen kellett volna képet mutatnia, ha nem ismered el a mondott értéket. Ha már aláírtad, akkor nem sok esélyed van, de egy próbát megérhet, hogy kéred a bizonyítékot. Ha nem tudnak mutatni, akkor talán megúszhatod, de ha azt már elismerted, hogy 60-al mentél, akkor nincs jó helyzeted.
febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy.
febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy. A kocsi van hitelesítve vagy a traffipax?
febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Látom még amatőr friss jogsis vagy...


Azt ugye vágod, hogy ha megállitanak akkor 53-tól büntetnek?


Pampogas helyett legközelebb 50re allitsd azt a szart ha már van a fostalicskadban.

febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
A véda az ahol úgy büntetnek ahogy te gondolod, cca 65-nél. Ha megállítanak akkor más a leányzó fekvése és hatvannál már büntetnek.
febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen, itt azt buktad, hogy a trafi az, ami 65-ig nem büntet. Ha ő a kocsiból bemért menet közben és utána levillogott, akkor buktad.
febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

"Azt ugye vágod, hogy ha megállitanak akkor 53-tól büntetnek?"

Ez már nem igaz. Már 51-től.Tavaly megszünt a "ráhagyás".

febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Az autóban pontatlan a sebességmérő. Te azt mondod nem csal 6km/h-t, de mégis honnan tudnád? Végeztél laboratóriumi mérést? Mert akik a traffipaxot kalibrálták és hitelesítették, azok igen.


Gyorshajtottál, megkaptad érte a büntetésedet, fogadd el. Aki elég menőnek érzi magát a gyorshajtáshoz, az a büntetéskor se legyen gyáva.

febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%

7: helyes... Még jobb.

Csak az összegeken is emelni kellene minimum duplaval.

febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Figyu, ha a gép bejelzett, akkor képet is kaptál volna.

Én kaptam, sajnos addigra már pont kiforgott a dashcamből a felvétel, kivámcsi lettem volna a GPS sebességre. Pont 106-ra sikerült a "mérés".

Az 5 képből csak 1-en volt mért sebesség, ez így "hiteles".

Igazából inkább menj 25-el gyorsabban, es akkor nem gondolkodsz azok, hogy jogos volt-e, vagy egy hónapig tartsd lenentve a felvételeket a bírósági perre.

febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!