Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ott mernétek hagyni az autót...

Ott mernétek hagyni az autót az út szélén vagy bekockáztatnátok a büntetést?

Figyelt kérdés

Holnap megyek pecázni egy csatornára azonban ahhoz, hogy kocsival felhajthassak a gátra gátfelhajtási engedélyt kellene vennem. Én már kiadtam 4500 forintot a napijegyre plusz még 4 ezret etetőanyagokra, már majdnem 10 ezernél vagyok. Ennyi pénzt nem akartam erre a pecára szánni.


Az út eléggé keskeny, két autó éppen, hogy elfér rajta akkor ha szorosan az út szélére húzódnak, ráadásul lakott területen kívüli útszakasz és bár 60-as korlát van rajta de rendőr sose jár azon a szakaszon így nem ritka, hogy 90-100-110-el is mennek rajta.


Kérdés az, hogy hagyjam az út szélén a kocsit és kockáztassam meg, hogy valaki bele durran vagy leviszi a tükröm vagy hajtsak fel a gátra és inkább kockáztassak be egy büntetést? Gátfelhajtási engedély megvásárlása nem opció.



márc. 28. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Mennyire van ott forgalom?

Szoktak egyébként autót hagyni az út szélén?

márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
te tudod , én 10 éve közlekedek és parkolok gáton min 150 napot horgászok évente , de gáthajtásit még nem kérték
márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem csak rendőr kérhetné el? Én kétlem, hogy azok oda járnának járőrözni.
márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
rendőr szokta kérni , ezért van benne a gáthajtásiban hogy jól látható helyre kell rakni mert akkor a magára hagyott autón is tudják ellenőrizni az engedélyt sünök
márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1 Forgalmas útszakasz amúgy ahhoz képest. Nyilván nem egy 4-es főút kariberű de egy óra alatt vagy 10-20 kocsi megfordul arra.

Meg sok munkagép is jár.


#2 Lehet az lesz amúgy, hogy felhajtok a gátra de nem viszem végig a kocsit hanem csak egyből ott oldalt megállok és akkor ha ellenőriznek is hátha még elnézik hisz nem vertem szét a gátat csak befordultam meg leállítottam a motort.


#4 Ezt nem tudom pontosan de ha így van akkor nyugodt szívvel hajtok fel a gátra mert rendőröket én még soha nem láttam arrafelé.

márc. 28. 14:36
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Meg akarsz spórolni valamit, de bármelsik opciót is választod, ha az rosszul sül el, amire mindkét esetben van esély, akkor az eredeti költség sokszorosát kell fizetned.
márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Most néztem a neten. Helyszíni pótdíj személygépkocsi esetén csak 3 ezer forint. Ennyi kockázatot megér.
márc. 28. 15:46
 8/15 bazaltkaroly ***** válasza:
80%
Konkrétan mennyi a gátfelhajtási engedély? Nem hiszem, hogy a büntetés olcsóbb, mint az engedély költsége, különben mi lenne benne a pláne?
márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
#Mondjuk ha 3.000 a pótdíj akkor mennyi lehet az engedély? 500 Forint?
márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
na a fillérbaxás netovábbja. bár 4000+4500 az csak 8500, még 10ezerig van 1500 ft... a 8500 pecára nem gond, de már hozzá 1500 ft engedélyre igen:D atyaég...
márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!