Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Piros szélű háromszög alakú...

Piros szélű háromszög alakú kresz tábla, benne egy fekete kör. Románia. Mit jelent?

Figyelt kérdés

ápr. 3. 06:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Hogy az elmult idoszakban tobb sulyos baleset tortent a zonaban.
ápr. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Azt, hogy ne foglalkozz vele. Ha ismered a magyar KRESZ-t, tudnod kell közlekedni bármely bécsi egyezményt aláíró országban. Ha olyan táblát látsz, ami nem intuitív, le kell sz*rni. Franciáknak is az anyjukat, hogy nem piktogrammal, hanem francia szöveggel írják ki, hogy csak vizes úton érvényes a sebességkorlát. Én értem, ha elég közelről olvasom, apám messzebbről olvassa, de nem érti.

Arról meg amúgy is viták folynak, hogy ez az "accident black spot" tábla csak negatívan hat a közlekedési morálra, be kéne tiltani.

ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Útvonal magas baleseti kockázattal.
ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Csak érteném, miért lett #2-es válaszom lepontozva. Mit jelent az, hogy magas kockázati útvonal? Ha normálisan közlekedsz, nem lesz baleseted és nem okozol balesetet. Világ legértelmetlenebb táblája. Nem hiába perel néhány képviselő Angliában azért, hogy ezeket tiltsák be.
ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bazaltkaroly ***** válasza:
68%

#4 Én felpontoztalak, mert részben egyetértek. Alapvetően, ha az ember óvatos, akkor ilyenekre nem lenne szükség, azonban nagy problémát sem okoz. Inkább ez legyen, minthogy lekorlátozzák a sebességet egy pár hülye miatt.

Azt én sem értem, hogy miért nem lehet piktogramokkal jelölni a táblákat. Ki tudnának találni a "forgalmi rend változás", "Úthibák", és "Kivéve célforgalom"-féle táblákra egy egységes jelet, amit minden nyelven megértetnének. Én Szlovákiában szívtam meg egy ilyen tábla miatt.

ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedvencem Ausztria, ahol a "csak teherautónak sebességkorlát" meg a "környezetvédelem miatti éjszakai korlát" kb. ugyanolyan monogram, ugye előbbi nem vonatkozik az autóra, utóbbira meg (teljesen jogosan) extrán háklisak. És akkor tudjam, mi mit jelent. Érdekes, nálunk sehol nincs magyar szó vagy magyar rövidítés táblákon, le tudjuk rajzolni.
ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Az meg, hogy balesetveszélyes hely. Hát ez a halálom. De mondjuk én az ilyen veszélyes kanyar táblákkal sem értek egyet, mert amúgy is korlátozza a sebességet. Na, most vagy korlátozza le annyira a sebességet, hogy bárki be tudja venni a kanyart. Vagy rakja ki a veszélyes kanyar táblát, aztán majd mindenki feléri ésszel, milyen sebességgel tudja bevenni (ez nem valószínű sajnos). De ez a végtelen tábla abszurd. Mondjuk nyugaton ezt megoldják, a svájci a világ legjobb minőségű autópályája, 120 a korlát, de szerintem nagyon sok 100-as vagy 80-as táblát egyszerűen nem tudnának megmagyarázni, miért került ki. Ausztria dettó. Oké, ahol szar az út, meg éppen építkeznek (ez mondjuk folyton folyik, nem igaz, hogy nem tudnak normális autópályát építeni), okkal van 60, 80. De bécsi elkerülőnél indokolatlan, hogy van, ahol egyenes szakaszon végig 100, a kanyargós szakaszon meg 130... Svájci ennél a még jobb, berni elkerülő 100, ahol 3 sávnál több van, hogy legyen időd eldönteni, merre akarsz menni, inkább 80. :D De ők legalább időben feloldják. Mondjuk szerintem az autópálya nem arra van, hogy folyton korlátozzuk, de a svájci legalább logikusan korlátozza túl. Az osztrák nem. A német meg főleg nem.

Szóval nekem mvan sok bajom az ilyen táblákkal. Szerintem a magyar rendszer a legjobb. Mehetsz, amennyivel akarsz. "Fiam, látod azt a védát ott két kilométerre?" "Nem." "Akkor lassíts. Majd ha ellátsz olyan messzire, akkor menjél ilyen gyorsan."

ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Ember, menj fussál egyet, ha ennyire frusztrált vagy :))

Románia vezeti a toplistát balesetek számában, te meg ugatsz hogy úgyis mindenki betartja a szabályokat… Nem, nem tartják be ;)

ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen táblák helyet le kellene fotózni a baleseti holttesteket aztán azokat kiplakátolni. De úgy eredeti formában, ahogy a szervek rátaláltak a testekre.
ápr. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8 De akkor ez a tábla fogja megoldani a szabályt? Rakjon ki egy sebességkorlátot, azt majd a többség talán betartja, a kisebbség kedvéért meg állítsanak oda két rendőrt. :)

Egy ilyen táblától nem lesz senki óvatosabb, csak azon fog filózni, hogy vajon miért került ki a tábla, túl vagyunk-e már azon a helyen, ami miatt kikerült a tábla stb.

ápr. 5. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!