Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 50-60 km/h-val fogok közlekedn...

50-60 km/h-val fogok közlekedni egy elég forgalmas úton a hétvégén. Kitegyem az elakadás jelző háromszöget az ablakba?

Figyelt kérdés

Azért, hogy lássák nem lustaságból cammogok hanem valami oka van. Ugyanis le kell adnom a rokonomnak a kocsit és mivel téli gumival adta oda azokat kell feltetetnem, és nem szeretnék gyorsan menni meleg aszfalton téli gumival. Egyszer tavasszal már forró úton csúsztam meg téli abronccsal és nem akarom azt átélni, borzasztó volt, mintha műanyag lett volna alattam. Azóta cserélem időbe a gumikat.


Nem felniken van, az a baj és nem tudom kicserélni, a gumik meg kellenek a másik autómra mert ugyan az a típus. :)


Persze az út szélén fogok közlekedni és jobbra indexelek ha előzhet a mögöttem haladó.


Kitegyem a háromszöget?


2017. aug. 15. 22:30
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Hátra az ablakba természetesen...
2017. aug. 15. 22:33
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Ugye azt tudod, hogy ha túl lassan mész simán megbüntet a rendőr? Alapból ha műszaki problémás autóval közlekedünk akkor gyér forgalmú utat választunk és nem a legforgalmasabbat. Szóval a kérdésre válaszolva, nem, nem kitenni kell hanem más utat nézni.
2017. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg bőven elég, ha figyeled a többiek manővereit és ahogyan írtad, segíted őket. Sőt, ha nagy sort gyűjtöttél már össze, nem szégyen félrehúzódni és megállni, hadd menjenek a többiek.
2017. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Az egyik kocsimon nyáron is téligumi van, pályán 130-nál semmi gondja nem volt 36 fokban. Hétvégére amúgy is hűvöset mond, szerintem felesleges 60-azni.
2017. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%
Meglehetősen gagyi téliguminak kell lennie annak, ami nyáron, akár 40°C-ban is megcsúszik egy normál fékezésnél. Satunál meg a nyári is csúszik.
2017. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer tavasszal már forró úton csúsztam meg téli abronccsal"


Vagy béna vagy, vagy hazudsz! Inkább hazudsz!

2017. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne tégy ki semmit, hanem hajts normális tempóban! A téli gumi puhább, tehát jobban tapad, csupán azért nem célszerű egész nyáron használni, mert jobban is kopna.

Fordítva lenne probléma, ha téli, fagyos időben nyári gumival rodeózni akarnál.


De ha bármi miatt tényleg indokolt lenne ilyen lassan menned, akkor is inkább arra törekedj, hogy kis forgalmú úton, vagy legalább kis forgalmú időszakban menj, és ha gyűlnek mögötted az autók, akkor időnként állj félre, ahogy 3-as írta.

2017. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
51%
5 éve csak téli gumival nyomom egész évben.....
2017. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%

2-es! Mutass nekem egyetlen autóst, akit azért büntettek meg, mert lassú volt.

Nincs is olyan a rendeletben, hogy lassan nem szabad menni, csak annyi, hogy indokolatlanul nem szabad akadályozni.

2017. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem kell 50-el haladni, mert téli gumid van. Egyébként ha ki is teszed az ablakba az elakadásjelzőt, szerintem nem igazán fogják jelzésként felfogni, én legalábbis azt gondolnám elsőre, hogy csak szállítod azt a táblát valahova.
2017. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!