Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Személyautóra az alábbi...

Seila kérdése:

Személyautóra az alábbi négyévszakos gumi közül milyen "mintázatban" vennéd? 📷 ⤵️

Figyelt kérdés

Annak idején a vizsgáztatóm és tapasztalt sofőrök is azt mondták, hogy olyan gumi mintázata jó, amin legalább minimum 3 hosszminta van benne, ami a keresztirányú csúszást védi.

Ezt egyszer tapasztaltam is, mert olyan gumit vettem amin csak egy hosszminta volt és borzasztóan csúszott az autó, már enyhe nedves úton is, így megszabadultam tőle és lecseréltettem.

Most négyévszakosra váltok.

Én az első gumi mintázatra hajlok ill. a 3-as és 4-esre de a 2-re egyáltalán.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre és azért hogy nehogy becsapjon valamelyik gumiszerviz...


Négyévszakos gumi gyűlölőket megkérném hogy evezzenek tovább, nem szeretnék vitát elindítani!



1. Aplus A909 ALLSEASON

[link]


2. GOODRIDE ALL SEASON ELITE

[link]


3. SAILUN ATREZZO 4SEASONS

[link]


4. Tracmax

[link]


ápr. 6. 17:15
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
6 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
mintázat...? mi vagyok én közlekedési mérnök?
ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Noname kínai gumik. Pénzt egyik sem ér. Még téli-nyári gumikban sem, négyévszakosban meg főleg nem, ott még a legnagyobb gyártóknál sem igazán kiforrott a dolog.


Az ilyen népi mende-mondákat meg felejtsük el, hogy hány hosszirányú barázdája van. Igen, a keresztcsúszásban segít a hosszirányú borda, de nem azok száma mondja meg, hogy milyen és mekkora lesz a tapadás. 1-2 bordás is tapadhat jobban, mint egy 3-4 bordás. Főleg, ha minőségi márkát hasonlítunk össze az ilyen kínai szarokkal.

ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2


Mert ugye mindenki itt a Gyikon is Goodyear, Bridgestone, Continental, Firestone gumikkal jár. :P

ápr. 6. 18:28
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

#3 1) Nem mondta senki, de mások nem tesznek fel ilyen kérdéseket a hulladék kínai gumijaikról.


2) Értelmes ember két dolgon biztosan nem spórol: féken és gumin. Ha ezen a kettőn spórolni kell, akkor le kell tenni az autót.

ápr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Jobban jársz egy jó minőségű télivel.
ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nekem négyévszakos kell.
ápr. 6. 20:47
 7/19 hypno ***** válasza:
68%

Valójában bármely mintázat ugyanolyan jó.

Vedd azt amelyik a legjobban tetszik, vagy egy adott évben a legjobb tesztet produkálja.

ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem gondolhatod komolyan, hogy mintázat alapján választasz gumit.
ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

7

Minden gumis mást mond.

Már teljesen lefáradtam a választásban.


8

Kár hogy nem színesek, mert akkor piros, rózsaszín, égszínkék színben választanám. :P

ápr. 6. 21:02
 10/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"Mert ugye mindenki itt a Gyikon is Goodyear, Bridgestone, Continental, Firestone gumikkal jár. :P"


Hát ugye a majom meg a banán tipikus esete... A prémium és a legótvarabb szar között elég nagy lépcső van. És értem, hogy a zsigára is jó volt a "slick" még télen is. Nem is indult el vele senki.

ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!