Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha idős...

Mit lehet tenni, ha idős ismerős már nem alkalmas a közlekedésben való biztonságos részvételre gépjárművezetőként, de ő ezt nem látja be és vezetni akar?

Figyelt kérdés

Jogsija csak jövőre jár le, körzeti orvos lepattintott, hogy "amíg nem csinál valami galibát, addig vezet amíg csak akar".

Nem tudom elképzelni, hogy nem lehet tenni valamit. Idős, csak ismerős utakon tud vezetni, oda is csak segítséggel. Kell egy 'navigátor' aki irányítja, stb.



ápr. 13. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos semmit, max ő adhatja vissza önként vagy majd kövi megújításnál az orvos nem adja meg neki.
ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy majd okoz egy remélhetőleg csak kisebb balesetet és véglegesen elveszik mert alkalmatlan a vezetésre.
ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Lofefi válasza:
74%
Szerintem az orvosa is felel azért, amit tesz. Sőt, minden kormányhivatalnok. TEgyél bejelentést.
ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Ez amúgy tényleg nehéz kérdés...


Biztos nehéz lehet beismerni azt, hogy valaki már alkalmatlan a vezetésre, ha egész életében vezetett.


Az orvosnak LENNE felelőssége, de egyébként meg nincs... Tehát tök mindegy mit okoz esetleg a sofőr, az orvost nem fogják felelősségre vonni.


Az a kisebbik probléma, ha ő maga feltekeredik egy fára, de a nagyobbik az, ha elüt egy gyereket/felnőttet, aki aztán jobb esetben meghal, rosszabb esetben nyomorék lesz, aztán majd a gyerekei fizethetnek életük végéig, mert a papának buzgott a valaga, hogy márpedig ő tud vezetni.


Az egyetlen járható út tényleg az volna, hogy a háziorvossal beszélni, megkérni hogy ne adja meg neki újra az eü alkalmasságit, de ha ő ebben nem partner, akkor igazából sok mindent nem tudsz tenni, bárhova bejelentheted, senki nem fog foglalkozni vele. Jogsija van, érvényes eü igazolása van, innentől kezdve pont ugyanolyan joggal vehet részt a közlekedésben, mint a 20 éves friss jogsis.

ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

#4.

Lehet, hogy az orvos valóban(!) úgy látja, hogy vezethet az illető.

Ésezt ha valaki megkérdőjelezi, akkor az orvos egyszerűen följelenteni rágalmazásért.

Ugye ismerünk olyan "jószándékú" Kovács úrat aki mindenről -az orvos munkájáról és a szomszéd vezetési készségéről is -véleményt alkot.

(mellesleg Kovács úr könyvelő egy irodában, és soha nem volt jogosítványa, és -egészen véletlenül-utálja a szomszédot)

Szóval, csak óvatosan............ 😉

ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mindannyian nagy igazságokat mondtatok - köszönöm. Hogy még tovább fokozzam a dolgokat: maga a körzeti orvos segített kitolni a kocsiját az árokból, mikor a kérdéses idős sofőr bepánikolt és belehajtott. Nem voltam ott, de a felesége mondta, hogy épp a doki nyugtatta, hogy ne tessék pánikolni, nincs semmi baj... most meg képes ilyent mondani, hogy "ez van".

Már azon gondolkodom, rendőrtől kérek tanácsot - ha segíteni nem is tud, legalább tudni fognak a problémáról. Kétségbeejtő helyzet, komolyan. Ma hajszálon múlt, hogy el nem csapott egy bicajost. :-(

ápr. 13. 16:16
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Azért az különösen érdekes hogy te ezt csak úgy megállapítod vagyis ráfogod.

Ezt milyen jogon és mire alapozod?

De az is lehet hogy ha te vezetnél nálam én is ugyan ezt mondanám el rólad.

Ehhez mit szólnál ?

ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

#7.

Erről írtam.

Persze azonnal le lettem pontozva.🤔

(#5)

ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

5


Majd ha elcsapja egy családtagodat egy 80 meg a halál közt lévő ember aki a világát nem tudja, átértékeled ezt az "idős emberek-orvosi alkalmassági" témakört.


De csak hogy tudd, hogyan zajlik egy ilyen "vizsgálat": az öreg bebattyog a háziorvoshoz, megkérdezi tőle az orvos, hogy "na, és akar még vezetni?" "Igen". "Na, jól van, Marika nyomtasd ki az alkalmassági igazolást".


Ez így zajlik, nincs még 1 egyszerű vérnyomás mérés sem, holott lehet 200 az öreg vérnyomása, vagy már rég színvak, vagy éppen 5 méterről nem tudná elolvasni a számokat szemüvegben sem, vagy ha odapattintanál a térdére reflexvizsgálat céljából, a következő hét kedden ugrik meg az öreg lába.



Ezt tapasztalatból tudom.


Ha holnaptól komolyan vennék az orvosok felelősségét a balesetek és az orvosi alkalmassági vizsgálatok közti relevanciát, nagyon sok ember búcsút inthetne a jogosítványának.

ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Miután sok éve van jogosítványom, így pontosan tudom, hogy megy a megújítása. Négy hónapja (decemberben) voltam háziorvosnál, és sokkal több és alaposabb vizsgálat volt, nem csak egy sima vérnyomásmérés.

Szóval ne ferdíts!

ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!