Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Törvényes sebességkorlátozó...

Törvényes sebességkorlátozó táblát tenni város név táblája alá, ami az egész városra érvényes?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy gyorshajtás büntetést lakott területen belül (vidéken, nem Budapesten) egy mellék utcában vagy úton, ahol 40 km/h volt a megengedett sebesség én meg ott a állványos traffipax szerint 51-el mentem.


Amit rendkívül furcsának találtam az az, hogy sehol a községben vagy városban nem volt sehol egy sebességkorlátozó tábla kivéve a főúton a város határában a város nevét tartalmazó tábla alatt, ugyanazon az oszlopon ami a város névtábláját is tartja. (ennek a névtáblának a másik lábán egy olyan tábla volt amire az volt írva, hogy történelmi falu vagy valami hasonló)


Ráadásul a tábla után 20 méterre van egy útkereszteződés is.


Én idáig úgy tudtam a törvényt, hogy lakott területen belül 50 km/h a megengedett sebesség kivéve ott ahol ezt más sebességkorlátozó tábla módosítja vagy lefelé vagy fölfelé, de minden útkereszteződés után kint kell lennie ennek a módosító sebességkorlátozó táblának.


És most ha belegondolok, ugyanez a törvény lakotterületen kívül is aszfaltozott úton.


A én esetemben szerintem a város névtáblája alatt lévő 40 km/ó tábla csak az utána 20 méterre lévő útkereszteződésig érvényes, utána megint ki kellett volna tenni egy táblát és mindenhol a községben ahol nem akarják hogy az országos törvény legyen érvényben.


A kérdés az, van olyan törvény, ami kimondja, hogyha a város vagy község névtáblája alá helyeznek egy sebességkorlátozó táblát akkor az nem csak a következő kereszteződésig érvényes hanem az egész városban vagy faluban?


Az alkérdés pedig az, hogyha ebben a kérdésben nekem van igazam, érdemes fellebbeznem ezt a bírságot ha a sebességem 51 km/ó volt, tehát 1 km/ó-val valóban túlléptem az országos 50 km/órás törvényt?



ápr. 19. 11:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

"

11. § (8) * Ha a „Sebességkorlátozás” jelzőtáblát a „Lakott terület kezdete” jelzőtáblával együtt helyezték el, a sebességkorlátozás hatálya a teljes lakott területre kiterjed.

"


[link]

ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Igen, törvényes, benne van a jogszabályban, elég szomorú, ha erről most értesülsz. Rengeteg falu van pl. Békés megyében ahol az egész lakott területre érvényes a 30, mert a lakott terület kezdete tábla alá van rakva.
ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez van, amikor tippeléssel lett meg a kresz vizsga.
ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%

Ez nekem is új, köszi. Ahogy ez is:

[link]

ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
A KRESZ nem törvény, csak rendelet, de törvényi felhatalmazás alapján létezik sok-sok évtizede. Emlékeim szerint 1975 előtt is volt az akkori szabályok között olyan, hogy ha a lakott terület kezdete tábla alatt sebességkorlátozó tábla van, az teljes településre érvényes. És elvileg te ebből vizsgáztál, tehát tudnod kellene.
ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes átolvasni néha a KRESZ-t. Én 2011-ben csináltam a B kategóriát, 2022-ben az A-t, és közben 2015 táján bekerült a "gyermekeket szállító autóbusz" fogalma, és velük kapcsolatosan pár új szabály is.
ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
#4 Bizony. És a múltkor egy másik kérdés alatt megfejtettük, hogy a másik irányba viszont nem működik. Ha lakott terület előtt van egy 70-es tábla, akkor az nem írja felül az 50-et a lakott területen belüli első kereszteződésig, mert olyasmi a megfogalmazás, hogy csak akkor lehet lakott területen belül 50-nél gyorsabban menni, ha lakott területen belül volt elhelyezve erre felhatalmazó tábla.
ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Minden hasznos választ köszönök, 77 óta vezetek balesetmentesen, taxis is voltam 2 évig a 80-as években, tehát nem ma jöttem le a falvédőről. Ez a törvény valóban elkerülte a figyelmem, de ez nem tragédia, mivel én kezdettől fogva deffenzíven vezetek, (annak idején hivatásos jogsihoz kellett ilyesmit tanulni), tehát az, hogy a minap egy faluban 50-el mentem ahol még házak sem voltak, nem volt egy égbekiáltó bűn, és az elmúlt 50 év alatt, 10-15%-al megengedett volt a sebesség túllépése, csak mostanában jött be ez a bekeményítés.
ápr. 19. 12:07
 9/25 A kérdező kommentje:
Ja, és a rosszmájúaknak még annyit, hogy 20 évig éltem külföldön, ahol 10-ből 9 autós deffenzíven vezet, és a nálunk lévő közlekedési tábláknak csak az egy tizede van kitéve egy négyzet mérföldre kivetítve és mégis sokkal kevesebb baleset történik mint nálunk.
ápr. 19. 12:17
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Furcsa, mert ha nem állítanak meg, elvileg +15 felett kéne jönni a büntinek. Szóval 40-es táblánál 55 felett. Nem lehet hogy ott volt egy külön 30-as tábla?
ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!