Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok én ha a párom vezette autónkat (édesanyám autója) velem az anyósülésen (páromnak nincs jogosítványa)?

Figyelt kérdés
Egy születésnapom voltunk de kényelmetlen volt nekünk a helyzet a sok alkohol és trágár szavak miatt, de mi nem ittunk semmit és nem fogyasztottunk semmit ezt ellenőrizték is. Átengedtem a vezetést páromnak mert nem hajlandó hagyni nőt vezetni. Alig mentünk 200m-tert már félre is állítottak minket (50km/h-val haladtunk 50es táblánál lakot területen) Páromat kiszállították az autóból és elvitték a rendőrkapitányságra. Pár nap múlva lesz a tárgyalás. Ha kérdezik tőlem miért engedtem át a kormányt mondjam azt, hogy igen tudtam nincs jogosítványa és csakúgy átengedtem a kormányt vagy mondjam azt, hogy nem voltam jól ezért cseréltünk egy kis időre(nem hazugság tényleg rosszul voltam) Milyen választ adjak, hogy mindketten a lehető legkevesebb büntetést kapjuk? Előre is köszönöm a válaszokat.

ápr. 28. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Azzal, hogy közúti forgalomban gépi meghajtású jármű vezetését olyan személy részére engedted át, aki annak vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezett, szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértést követtél el: Szabálysértési Törvény XXIII. Fejezet 176. § (2)

A kiszabható pénzbírság legalacsonyabb összege hatezerötszáz forint, legmagasabb összege négyszázezer forint. Valószínűtlennek tartom, hogy szabálysértési elzárást is kiszabjanak.

Mivel semmit sem írtál arról, hogy a férjeddel szemben ittaság akárcsak indokolt gyanúja felmerült volna, úgy gondolom, nincs szó róla.

Nem gondolom, hogy elhinnék azt a védekezésed, hogy nem tudtál arról, hogy a férjednek nincs érvényes vezetői engedélye az adott járműkategóriára.

Ha egészségügyi okból vezetésre alkalmatlan állapotban voltál, az csak azt indokolja, hogy nem vezettél, de azt nem, hogy átengedd a vezetést arra alkalmatlan személynek. Ha kiszálltál volna, azzal bizonyítottad volna, hogy tiltakoztál ellene, és akaratod ellenére vette át a vezetést.


A férjed az engedély nélküli vezetéssel szintén szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértést követett el: Szabálysértési Törvény XXIII. Fejezet 176. § (1)

A rendőrök bizonyára közölték az okot, hogy milyen okból vették őrizetbe.

Azt írod, ellenőrizték, hogy nem volt alkoholos befolyás alatt. Ha az, hogy ellenőrizték, hogy nem volt ittas, azt jelenti, hogy szondáztatás nem mutatott alkoholos befolyásoltságot, akkor nem volt okuk az ittasság pontos értékének megállapítása céljából hiteles mérésre vinni.

Arra tudok gondolni, hogy a Szabálysértési Törvény 73. § (1) alapján éltek azzal, hogy a rendőrség szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés esetén a tetten ért eljárás alá vont személyt gyorsított bírósági eljárás lefolytatása céljából őrizetbe veheti. De nem írtál arról, hogy őrizetben van, vagy sem, csak arról, hogy pár nap múlva lesz a tárgyalás.

Erre a szabálysértésre is ugyanaz a kiszabható pénzbírsághatár, mint az átengedés esetén. Ha nincs szabálysértési őrizetben, akkor valószínűtlen, hogy kiszabjanak rá ilyen büntetést.

ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 bazaltkaroly ***** válasza:
76%

A kérdésre a válasz megvan, én csak egy kis észrevételt tennék hozzá.


Nem akarja, hogy a nő fáradjon a vezetéssel, de neki nincs jogosítványa? Ez most vagy egy nagy kamu, vagy a fickó nem komplett.


Hiába vagy rosszul, nem adhatod oda a kormányt egy olyan embernek, akinek nincs jogsija. Ilyenkor félre kell állni, és várni még jobban leszel, vagy szólni valakinek, aki rendelkezik jogsival, hogy segítsen.


Nem akarlak bántani titeket, elhiszem, hogy jó szándékból akart vezetni, de ez így nem felelősségteljes.


Itt már nincs mit tenni. Szerintem inkább legyetek őszinték, ne hantázzatok, mert csak ronthat a helyzeten. Esetleg ha próbálod esedezve, bociszemekkel elmondani, hogy megijedtetek, és nem akartatok ott maradni (zűrös környék, vagy hasonló magyarázat), akkor talán a legkisebb büntetést kapjátok, de ezt inkább egy ügyvéddel beszéljétek meg.

ápr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Bazaktkaroly: az ilyenek pont hogy minel sulyosabb buntetest kapjanak. Ha megusszak egy ejnye-bejnyevel, akkor csak rohogni fognak rajta, hogy "latod, mondtam hogy ne parazz, senkit nem erdekel erdemben, hogy van-e jogsim, vagy nincs".
ápr. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A történetet hallva valszeg a fickónak volt jogosítványa, de bevonták ittas vezetés miatt.
ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 bazaltkaroly ***** válasza:

#13 Igaz, lehet túl naiv vagyok, és úgy gondolom, hogy tanulnak a kicsiből is.


#14 Egyébként van benne valami, így utólag belegondolva.

ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ilyen emberek vannak a közúton, édes istenem


add vissza jogsid és járjatok inkább busszal.

ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#16 Hát de mi van akkor, ha nő vezeti a buszt? Átveszi tőle is a kormányt?
ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!