Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszélyes biciklivel elmenni...

Veszélyes biciklivel elmenni Szabadkára? Ha valami baj történik, fel tudom hívni telefonon a magyar rendőrséget?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, veszélyes, mivel majdnem 450km az út odáig.
2010. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy minden szabadkai lakos késsel a kezében vadászna a magyarokra, biciklivel meg könnyen lehet menekülni. :) Különben is, a rendőrségnek kötelessége megvédeni mindenkit nemzetiségétől függetlenül.
2010. nov. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy honnan. Nem csak Budapest létezik.

De szerintem nyugodtan át lehet kerekezni, ha nem csinálsz semmi irritálót, akkor a jugók sem fognak bsztatni.

Amúgy a mobiltelefonok roamingja ott is működik, csak sajnos a magyar rendőrök nem léphetik át a határt.

2010. nov. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szegedről mennénk.

Engem azzal szoktak ijesztgetni, hogy a szerbek nemigazán csípik a magyarokat és mindenféle kis béna ürüggyel, előállítják őket. Ezért kicsit tartok ettől a bicikliúttól!:D

A másik meg, hogy én nem beszélek szerbül, se angolul csak németül szóval nem fogjuk majd egymást megérteni, ha bajba kerülnénk.:S

Ezért lenne jó ha átjöhetnének a magyar rendőrök!:S

2010. nov. 14. 12:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a magyar rendőr nem fog határtlépni miattad (sem)

ha félsz, miért akarsz oda menni?

tekerj el kecskemétre. ;)

2010. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyi eszed van el se indulj
2010. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

A szerbek nagyon kedvesek és barátságosak. Vagy semlegesek a magyarokkal szemben, vagy kifejezetten kedvelik őket.


Sajnos ők sem igazán beszélnek idegennyelveket, de nagyon sok helyen találni olyat, aki beszél magyarul (is).

Én pár hete voltam és a gyógyszertártól kezdve az éttermen át a zsinagógáig mindenhol találtunk olyat, aki beszélt magyarul.


Ez inkább Belgrádban lehet probléma. De odáig azért ne bringázz el :)

2010. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
66%
Ez a kérdés tipikus magyarországi! Annyi hülye él Szabadkán is, mint éppenséggel Szegeden! Ha bármi bajod esne, biztos fognak segíteni. Vajdaság nem a vadnyugat!
2010. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom felfigyelt-e valaki arra a tényre, hogy Szabadkán és környékén viszonylag sok magyar él, tehát ha magyarul szólalsz meg, megértik.

Mindig is felbosszantott az a dolog, hogy ha egy magyar átmegy a határon túli, magyarlakta területre, megkérdezik az ottlakótól, hogy honnan tud magyarul. Miért? Ő honnan tud? Az anyanyelve.

2010. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nem veszélyes.

Nálam egy hónappal ezelőtt lakott két húsz éves fiú, akik Németországból mennek biciklivel Indiába. Már túljutottak Isztambulon, tök rendben vannak, Szerbiában jobb élményeik voltak az emberekkel, Mint Magyarországon.

Egy héttel utánuk volt nálam kanadai-ausztrál házaspár, Párizsból jöttek biciklivel (igen, az Alpokon keresztül), ők is elértek Isztambulba, ahonnan a Selyemúton mennek Kínába.

Indulj el, szerezz élményeket és mosolyogj az emberekre, beszélj hozzájuk, próbálj ki más nyelvet is, mint a sajátod.

2010. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!