Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Láttál, már komoly közlekedési...

Láttál, már komoly közlekedési balesetet?

Figyelt kérdés

Ami nem kis koccanás volt.

Hogy történt?


2011. jan. 26. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt igazából nem láttam, de még nagyon friss a dolog, ma délután történt velem, ha nem baj, akkor megosztanám... még nagyon friss, jól esik kiírnom magamból.

Hazafelé tartottunk, amikor egy jó ismerősünk megelőzött minket, nem volt nagy forgalom, majd kb. 5 km múlva egy veszélyesebb kanyarhoz érve, azt látjuk, hogy az autója fejjel lefelé beleállt a szemközti part oldalába. Szerencsére ismerősünk jól van, csak az autónak lett baja.

Ez kb. 3 órája történt, de a lábam még mindig remeg. Nem tudom, mi lett volna, ha végig is kellett volna néznem ezt az egészet. :(

Köszönöm, hogy megoszthattam!

2011. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Láttam, 10 perccel később amikor már ott voltak a rendőrök, neki ment valaki egy villanyoszlopnak frontálisan, ki volt égve az egész kocsi.
2011. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, láttam! Ráadásul a szemem előtt!

Suzukis öreg néni nem adta meg az elsőbbséget a kereszteződésben és belerohantak de vagy 70-80-al(mind2 sofőr hibás volt).

Tőlem kb 100 méterre történt az esemény.

2011. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Suzuki Swiftet láttam háromszor bukfencezni a hossztengelye körül, szerencsére mire lefékeztem és odarohantam a srác már integetett hogy ne hívjak se rendőrt, se mentőt. Azon lepődtem meg nagyon, hogy csak az orra kezdett el vérezni, pedig régi Swift volt, ráadásul az A oszlopok meglehetősen berogytak.

Na meg belülről láttam egyet, amikor kb. hetvennel beleborultam egy mély (>1,5 méter) vízelvezető árokba.

2011. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az M1-es autopályán Budapest felé, valahol Bábolna közelében megelöztünk egy autót, kis suhanc vezette.

Ö ezt kihívásnak vette és vadul visszaelözött, bevágott elénk és egy lakókocsis közé. Követketzö gondolata az volt, hogy Ö majd gyorsan kimegy balra, megelözi ezt is. Itt történt az a bizonyos farkashiba, hogy a kocsi jobb elejével meglökte a lakókocsit. Az autót elrántotta a lakókocsi és 3szor fordult át a tetején. A lakókocsi teljesen szétszakadt, brutális nagy porfelhö volt és repült minden.

Azonnal megálltunk, elsök közt értem az autóhoz és szerencsére a családban senki sem sérült, egy karcolás nem volt rajtuk!


A másik esetem Stuttgartban történt.

Egy autóút vége, ami bevezet a városba. Van egy erös balos kanyar, lámpás keresztezödés és tovább jobbra ki kell fordulni gyakorlatilag 90 fokban. Az úttal amire ki kell fordulni, párhuzamos egy villamso sín is.

Egy kamionos úgy gondolta, majd Ö befér még a sárgán, de nem jött össze.

Óriási csikorgás volt és abban a pillanatban, már dölt is az oldalára, be a villamos sínre. A villamos pont "pirosat" kapott, ez mentette meg.

Forró alumíniumot szállított, ami egyböl kifolyt. A soför beszorult, segíteni akartunk, de elzavart mindannyiunkat, mert az alumínium kiáramló göze mérgezö. Egy rendör maradt ott, de Ö is kórházban kötött ki.

Szerencsésen kivágták vágül a sofört.

2011. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gyksz válasza:

Sajnos én is láttam, ami halálos volt. Még általános iskolás voltam és mentem hazafelé, cukorkát szopogatva. Egyszercsak vagy 90-es tempóval jön egy trabant, mondom magamban ez megőrült, mert az út kanyarodik élesen, nem véletlen körút a neve (Nyíregyháza). Egyszercsak bammm, bele a villanyoszlopba, ami a sávelválasztó közepén van. A legnagyobb darab a motor volt ami megmaradt, vér mindenütt. Egy nő odarohant, aki elkezdte egyből újraéleszteni, de nem sikerült. Mint később kiderült, ittas volt, valaki átszaladt előtte és túl gyorsan is hajtott. A nő orvos volt. Én pár méter megtétele után kiköptem a cukrot, nem volt kedvem tovább hozzá.


A második is itt volt, kinn ültünk a haverokkal a ház előtt és egszercsak nagy sebességgel jön egy lada és a parkoló autóknak hajtott, úgy hogy az elsőnek a bal elejét vitte el, a másodiknak a hátuljába ment, aztán ettől megpördült és kihagyott egy autót, a negyedik autónak baloldalát trafálta el, de még mindig fordult és az ötödik autónak szintén az oldalát törte össze, majd megállt az út közepén. Az egyik autó pont a barátoméké volt, mondanom se kell nagyon nem örült a Papája az összetört járgánynak (moszkvics). A két srác, akik a ladában voltak, amikor megállt az autó, ki és illa berek, nádak erek. Állítólag az egyik valami főrendőr fia volt, de ez csak pletyka, meg ez is régen történt, még a '80-as években.


Aztán egy friss eset, ahol egy autó jött a főúton én nekem balról, de szemből is jött egy autó, akinek jobbról jött, tehát nem csak az elsőbbségadás táblát nem figyelte, hanem a jobbkéz szabályt se. Kijött a fóútvonalon közeledő autó elé és csatt. A fóútvonalon jövő autót egy 18-19 éves srác vezette, mellette a barátnője, a féknyomokból ítélve legalább 80-nal jöhetett, így én mondtam a nőnek, aki szabálytalan volt, hogy szerintem rá lehet fogni, hogy amikor elindult még nem látta (ami igaz is lehetett, mert baromi rossz onnan ak ilátás, bokrok takarják el a kilátást), de felhívta valami rendőr ismerősét és az azt mondta, hogy max 50%-ban tudná áthárítani. Szerencsére senkinek nem esett baja, de a fiatalokon látszott, hogy nem fogták fel, akár ott is maradhattak volna.

2011. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KÁELEF ***** válasza:

Ja, mikor 1200-es ladával lebontottam egy téglafalat. :)

A motor kiszakadt a helyéről, én a kormánynak estem el is törött szegény. Nem tudom hogy nem lett bajom.

2011. jan. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Fiatal suttyó a hasonló kategóriás haverjától vett meg egy közepesen leharcolt verdát. (ezeket később tudtuk meg)

Persze hol másütt is lehetne kipróbálni a friss szerzeményt, mint a településen belül, s persze lehet-e az ilyet 110-nél lassabban megejteni?

Én a teraszon füstölgettem éppen, mikor látom elvillanni a fent vázolt járművet előttem, majd egy veszett nagy csattanás, pár közepesen erős ütközéshang, és aztán vég nélküli, süvítő sziszegés...

A jampec elrántotta a kormányt, hogy kátyút kerüljön, csak ugye ilyet 110-nél nem ajánlott...

Autó át a másik sávba, aztán villanyoszlop, aztán végigtarolta a két házzal mellettünk lakók kerítését egy cirka 20 méteres szakaszon, végül leborotválta a gázóraszekrényt és megállapodott végre.

A törött csőből ömleni kezdett a gáz, a vagány huszár a mellette ülő haverjával együtt ki a kocsiból és futás.

Végül a tűzoltók tömték el a gázcsövet, a kocsi totálkáros lett, a sérült kerítésért persze nem fizetett senki, és a két suttyónak pár karcolása lett csak...

Slusszpoén:

A két suttyó a mi házunk felé spurizott el a helyszíntől... Én kiálltam elénk a kereszteződésbe, hogy a szervek kiérkezéséig eltereljem a forgalmat a veszélyzónából (tesóm egy sarokkal odébb ugyanezt tette a szembejövőkkel), és mit látok? A két kölyök 2 méterre tőlem remegve nézi az autót, aztán az egyik kotorászni kezd a zsebében, előhúz egy megviselt doboz cigit, egy staubot a szájába tol, majd másik kezében öngyújtóval megkínálja a társát is...

Nem tudom adott-e már valamelyikőtök olyan istenigazán jóleső és megérdemelt, hatalmas pofont valakinek, de nekem akkor sikerült egy ilyet kiosztanom...

2011. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt a szörnyű látványt senkinek nem kívánom, mit amit én láttam a 80as években a XVIII.kerület Kele utca, Sallai utca(ma már körforgalom van ott, de akkor Y keresztreződés volt.) Egy MZ-n két srác volt félmeztelen, mert nyár volt. Eléggé húzós sebességgel jöttek a Nagykőrösi út felől,és a Sallai útra igyekeztek, de a kanyar elött ki akartak kerülni egy Ladát, ezért átmentek a bal oldalra, ahol jött a Skoda Liaz szemetes, aki szinte azonnal satuzott. Az ütközés elkerülhetetlen volt. A motorosok bábuként vágódtak a Skoda hűtőmaszkjához, majd a földre.Annyira összetörték az elejét, (és gondolom bellül egy pár dolgot,) hogy a helyszínelés után az autómentőknek rörgőt kellett a kerekek alá tenni, mert nem tudták kiengedni a féket.

Egy másik velünk történt meg, amikor hulla részegen a Rottenbiller-Damjanics utca sarkán egy Trabanttal a haverom be akarta kb.65-70-nel venni a kanyart, de nem sikerült, mert rögtön a kanyar után egy taxi állt. A haverom elkapta a kormányt, az úton keresztbevágódva, össze-vissza pörögve, és egy parkoló Skodának vágódva megállnunk. Ez 1987-ben volt.

A rendőr amikor kijött csak annyit kérdezett, hogy hányan haltak meg? Könnyű sérüléssel megúszta a haverom, egy másik haverom, és én épségben szálltunk ki a tető nélkülivé vált kocsiból, a vezetőnek lehúzta a bőrt az aszfalt, ahogy csúszott rajta.

2011. márc. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Körülbelül 3 hete láttam egy vonatbalesetet. Az állomáson beugrott egy ember a vonat elé. Az a helyzet, hogy az egészet láttam:/ sajnos még azt is, hogy hogyan darabolja szét :/. A baleset pillanatában alig voltunk hál istennek a peronon, és ezért nem sok embernek kellett ilyet látnia.
2011. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!