Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudálnak sokan a tanuló/...

Miért dudálnak sokan a tanuló/bénázóra? Azt hiszik attól jobb lesz? Épp hogy rosszabb. Ha te is csináltál ilyet miért?

Figyelt kérdés

Már van jogsim, kint van hátul a T betű. Ehhez képest tegnap is álltam a kereszteződésben ahol nekem van macisajtom. Elég rossz kereszteződés, nehéz belátni, egyszer már majdnem volt is ott egy kocc-om. Tegnap épp hogy megálltam, kicsit csorogtam előre, erre elkezdtek dudálni mögöttem. De miért? Nem egy órát álltam ott...


Ráadásul a mögöttem levő tuti nem látta hogy jönnek-e vagy sem, mert abból a pozícióból nem lehet belátni.

Engem idegesít ha dudálnak, és elkezdek kapkodni, ilyenkor persze hibázok.


Gondoltam hogy kiszállok, odamegyek hozzá és megkérdem:

- Milyen vészhelyzet van amiért dudáltál?

- Ha hajszolsz és balesetet csinálok azért vállalod az anyagi és erkölcsi felelősséget? Ha elütök ezért valakit jössz velem a börtönbe? Élsz utána esetleg azzal a tudattal hogy valaki meghalt miattad?


Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2011. febr. 5. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem kell velük foglalkozni. buták, és türelmetlenek.

ne hagyd magad idegesíteni, az balesetveszélyes.

2011. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Először is azt a T betűt sürgősen vedd le... ha már azt meglátják abban a pillanatban a legtöbben lenézik az autó vezetőjét nem számít mit csinál. Maximum, ha bénázol, akkor ráfogják, hogy hülye a sofőr, de még mindig jobb, mint ha előítéletekkel bélyegeznek bármi féle cselekedet nélkül. Amúgy én nem tudom ti merre laktok, de amikor én tanultam vezetni, akkor is csak egyetlen alkalommal találkoztam olyannal, aki ledudált, de az sem volt jogos mert biztonságos tempóval vettem be a lejtős kanyart ő meg csak szimplán sietett volna... Amióta megvan a jogsim egyszer nem volt rá példa, hogy ledudáltak vagy épp levillogtak volna...
2011. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért csinálják, hogy gyorsabban hozzászokj a városi közlekedéshez.

Szerintem is jobb a T-t nem reklámozni. Aki türelmes, az úgyis megvár, aki nem, azt viszont idegesíti.

2011. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha jogosan dudálnak (értsd: túl sokat várok feleslegesen, vagy akkora helyet elfoglalok hogy más nem fér el) akkor azt megértem. De pl. a fent említett eset teljesen jogtalan volt.


A T betűt direkt azért tettem ki, hogy más is lássa, hogy tanuló vagyok, azaz ne várjon el tőlem olyan kunszdokat, hogy ahova ő éppen beférne, oda én is kimenjek, mert nem fogok, csak akkor ha úgy ítélem meg, biztonságos.


Komolyan nem értem. Önmagában a T betű miért idegesít valakit? Nem az a lényeg hogy kint van a T, hanem hogy hgoy közlekedek. Ha normális tempóban (aminél esetleg ő gyorsabban menne, de az már az ő baja), de hozom az átlagot, akkor nem értem miért kell ezen problémázni. Ha gyorsan akar menni, előzzön meg és hajrá. A városban meg ahol tömeg van, számoljon vele, hogy nem mindenhol fog tudni menni mint a meszes.

2011. febr. 5. 09:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézd... ne gondolkozz ilyeneken... te is teljesen másképp látod és aki már rutinosabb az is. Lényegtelen, de a tanuló vezetőkkel a legtöbb sofőrnek előítéletei vannak. Szedd le azt a nyomorult T betűt maximum azt fogják gondolni, hogy óvatosabb vagy... menj ki az útra t betű nélkül és figyelj mikor fog bárki is ledudálni. állítom, hogy 5x több idő, mint ha kint lenne a T betű...
2011. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén,én is felkúrom magam azon,aki bénázik.De,ha kint van a T betű,akkor sokkal türelmesebb vagyok,mert látom rajta,hogy van önkritikája és jelezni szeretné,hogy nem mindig áll a helyzet magaslatán.Egyébként T betű ide vagy oda,én nem dudálok le senkit.Ha nagyon szerencsétlenkedik,akkor egyszerűen valami közúti akadálynak tekintem,aztán kikerülöm vagy megelőzöm.
2011. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szoktam dudálni, ha egy autós olyan hülyeséget csinál, ami már simán veszélyeztetés kategória. Elöttem lefulladhat a zöldnél az is, akinek nincs T betüje, nem dudálok rá, amúgy tényleg sok a türelmetlen barom. Rám is dudáltak már néhányszor, pedig nagy fekete autóm van xD
2011. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam dudálni, de ha látom a T-t akkor sokkal elnézőbb és türelmesebb vagyok, mert látom, hogy T.
2011. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
azóta mi lett ? leszedted a T betűt ?XD
2011. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
dehogy szedtem, kell az még :)
2011. okt. 4. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!