Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudálnak sokan a tanuló/...

Miért dudálnak sokan a tanuló/bénázóra? Azt hiszik attól jobb lesz? Épp hogy rosszabb. Ha te is csináltál ilyet miért?

Figyelt kérdés

Már van jogsim, kint van hátul a T betű. Ehhez képest tegnap is álltam a kereszteződésben ahol nekem van macisajtom. Elég rossz kereszteződés, nehéz belátni, egyszer már majdnem volt is ott egy kocc-om. Tegnap épp hogy megálltam, kicsit csorogtam előre, erre elkezdtek dudálni mögöttem. De miért? Nem egy órát álltam ott...


Ráadásul a mögöttem levő tuti nem látta hogy jönnek-e vagy sem, mert abból a pozícióból nem lehet belátni.

Engem idegesít ha dudálnak, és elkezdek kapkodni, ilyenkor persze hibázok.


Gondoltam hogy kiszállok, odamegyek hozzá és megkérdem:

- Milyen vészhelyzet van amiért dudáltál?

- Ha hajszolsz és balesetet csinálok azért vállalod az anyagi és erkölcsi felelősséget? Ha elütök ezért valakit jössz velem a börtönbe? Élsz utána esetleg azzal a tudattal hogy valaki meghalt miattad?


Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2011. febr. 5. 08:59
1 2
 11/12 Evele123 ***** válasza:

Sziasztok, én néhány napja kaptam meg a jogsimat, második (!) napja vezetek úgy, hogy a párom a navigátor, mert vidéki vagyok és a forgalmi oktatáson ismerkedtem Budapest úthálózatával. Városon belül kb. 40-el megyek az 50-es táblánál és megelőzött egy türelmetlen autós, de úgy ment, mint az őrült, aztán a következő kereszteződésnél lassított és bekanyarodott. Kemény három másodpercet nyert a manőveren...


Olyan is volt (pont tegnap), hogy egy szűk alagút előtt álltam a piros lámpánál, amikor zöldre váltott, lassan emeltem a kuplungot, erre rám dudáltak, mire hirtelen fölkaptam és lefulladt a motor. Kint van nekem is a T betű és anyázva kikerült egy nagyméretű terepjáró, akik utána jöttek, türelmesen megvárták, míg összeszedtem magamat és továbbhaladtam. Elég veszélyes az alagút, mert kanyarodik is, ahogy belehajt az ember és első alkalommal csak 1-esben mertem végigcammogni benne, másodszorra már kettesben is...

Tegnap egy ilyen csesztetés miatt már kapartam is az út porában, annyira gyorsan szerettem volna elindulni.

Lakott területen kívül egyelőre 60-al merek menni és van, akit már ez is felhúz, van, akit nem zavar.

Olyan is volt tegnap, hogy jött a biciklisávon három kerékpáros, én bekanyarodás előtt megvártam, hogy kb. 5 másodperc múlva elhaladhassanak és tudom, hogy a mögöttem haladók szerint be kellett volna vágódni a biciklisek előtt (lehet, hogy meg tudtam volna csinálni, csak még nincs benne elég rutinom), nem érzékeltem jól, milyen sebességgel is jönnek és engem is frusztrál, ha ledudálnak. Gondoltam arra, hogy a T betűt kiegészítem valamilyen szöveggel, pl. "Te is voltál tanuló!" vagy ráírok a kocsi hátuljára egy szöveget: "Ne dudálj, ha bénázok, mert akkor sokkal bénább leszek", esetleg "Türelem, Tornaterem..."

Szerintem kell a T betű.

Ha majd nekem is lesz elég tapasztalatom, én nem csesztetem majd a tanulóvezetőt, hanem megértő lennék vele.

A legszebb az egészben az, hogy a páromat ez jobban zavarja, mint engem, mert ő is most tanul vezetni.

2012. jún. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Van egy jópár idegbeteg ember az utakon, nem ártana nekik egy kis nyugató, kár, hogy azzal nem lehet vezetni.


10-15-30 évvel ezelőtt sokkal toleránsabbak voltak a gyakorlott vezetők... most meg nem. Társadalmi keresztmetszet.


Valahol olvastam a kérdést, hogy manapság miért mennek ilyen lassan a tanulóvezetők? Régen is ugyanígy mentek, csak nyugodtabbak voltak a vezetők és kevesebb is volt az autó.


Szerintem bőven elég bárhol annyival többel közlekedni, mint, amennyi a büntethetőségi határ (kb 15 km/h max. sebességátlépés) Ha ez valakinek még lassú, lehet fizetni a büntetést.

Mondjuk autópályán szerintem a 130 is elég kockázatos, ilyen minőségű utakon.


Szerintem is jobb, ha kint van a T-betű, még ha ciki és ingerli is a többi tisztelt autóvezetőt.

2012. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!