Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Senki nem képes betartani a...

Senki nem képes betartani a sebesség korlátozást?

Figyelt kérdés

Most tanulok vezetni, és először voltam kint forgalomban., és ugye az oktató mondta, hogy ne menjek többel, mint 40, mert nem tudok még jól autót vezetni. És sok autó jött ezerrel, meg ott is megelőztek, ahol tilos volt, meg záróvonal, jöttek szemben is és majdnem nekem jött. Meg képesek voltak megelőzni, és egy kis utcában végig menni 80-nal. Nem értem, szerintem az 50km/h elég gyors. De, mindenki 60-70 nel megy. Miért nem elég nekik?

Senki nem képes betartani a sebesség korlátozást?


2011. febr. 20. 10:50
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Én is így voltam az elején, aztán meg kaptam a jogsit és most már nekem se elég sokszor az az 50 km/h.
2011. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz egy kis gyakorlatod akkor rájössz, hogy az 50 kutya fas*a ezekkel a kocsikkal, 60-70 körül megy mindenki, ennyi a forgalom ritmusa.
2011. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Amikor én tanultam akkor az oktatóm mondta hogy lehetőleg menjek 45-50 el hogy ne tartsam fel a többieket túl lassú haladás inodkolatlanul is balesetveszélyes és egyes emberek le sza**rják hogy Tanuló kocsit vezetsz. ha 50el mész és akkor előznek meg akkor az vessen magára aki megelőzött. Engem úgy tanítottak meg hogy legyek határozott és ne féljek a sebességtöl persze nem száguldozni kell mindenhol hanem betartani a meg engedett sebességet mert az indokolatlan lassú haladás is balesetveszélyes, persze megértem az oktatódat hogy menjél lassan és fogadj szót neki de ha kikerülsz egyedül a forgalomba amikor meglesz a jogsid akkor ezekre figyelj oda ha még nagyon nem megy akkor kihaltabb környéken gyakorolj.
2011. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Amit most oktatnak KRESZ, az már régen elavult. Én nem rég tettem le a jogsit, de amikor meg láttam a 2010-es könyvbe a Ladát meg Zsigulit akkor csak pislogtam h ezek vajon mikori képek. A KRESZ kérdések meg dettó ugyan ez... a kormány holtjáték 4-5cm között kell lennie. Persze a régi 40-50éves kocsiknál max, de nem mai autóknál. Szóval szerintem ezeket a szabályokat újra kéne gondolni, mert az tuti h nem a mai közlekedésre lettek tervezve.

A másik dolog h én nekem is volt h jöttek a seggembe amikor vezettem a forgalomba az oktatómmal és nagyon idegesítő volt, de nem tudsz mit csinálni, hiába van kint az a 40-es tábla... sok esetbe a forgalom ritmusát fel kell venni.

2011. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

50es táblánál 65től büntetnek.

60ig én is nyomom neki ha lehet, de záróvonalon nem előzök.

Tanfolyamon én is betartottam, ott még be kell, meglátod utána te se fogod.

Ha túlléped, csak úgy lépd túl hogy biztonságosan meg tudj állni adott helyzetben, és legyél ura a gépjárművednek, ez nagyon fontos!

17/F

2011. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nem értem tisztelt törvényhozóinkat, régen 60 km/h val lehetett lakott területen belül menni olyan kocsikkal amiken még fékrásegítő se volt és dobfékesek voltak, ha az is működött egyáltalán, ezzel szemben ma meg 50-el lehetne hivatalosan a hipemodern autókkal, ha meg 60-65 el mész már büntetnek, nevetséges, egy mai átlag autónál ha 1 mm-t nyomsz a gázon akkor már 15-el gyorsabban megy, gyökeresen meg kéne változtatni a szabályokat szerintem.
2011. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Jaja ezt a 60-at én is hallottam, ez mettől meddig volt érvényben?
2011. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nem értem a tisztelt autóstársakat!

Ha egyszer törvényileg le van fektetve az 50-es korlátozás városban, akkor mit kell itt károgni, hogy elavult az 50. Nincs is közlekedési kultúránk, mivel, a nyugdíjast inkább ledudáljátok a zebráról, mint elengednétek, akkor minek emelni a sebességhatárokat?! A többi európai országban is 50 a korlátozás, nem tudom mit kel itt károgni. Az, hogy nem 50-el megyünk a városban az7 egy másik dolog, mert tud többet is a kocsi, de azért álljunk meg egy polgári szóra: igaz, hogy 1mm-t nyomsz a gázon, és 15-el gyorsabban megy az az autó, de azért van a km óra, hogy lásd, hogy 50 helyett 65-el mész. Másik dolog, hogy a mélyen tisztelt osztrák rokonoknál, az autós, ha látja a nyugdíjast a zebránál, megáll, és addig nem indul el, míg át nem botoznak előtte. Magyarországon mi van?! Nyugger toporog egy fél napot, mire le mer lépni, a kopasz hülyegyerek megjelenik a sarkon 80-al, és ledudálja, hogy mit keres a zebrán. Ezért nem kell Magyarországon sebességhatárokat emelni, sok birkának (lásd 1 mm-t nyomod le a gázt, és már 15-el gyorsabban megy a kocsi) még ez is sok. Majd, ha lesz közlekedési kultúra az utakon, nem az lesz, hogy én vagyok az erősebb, nekem van igazam, akkor lesz alapja.

2011. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 gergoap ***** válasza:

Jó hülye egy oktató lehet. Illik legalább a megengedett sebességgel menni, felvenni a forgalom ritmusát, különben feltorlódik a forgalom. Igaz annak idején rám is szólt az oktatóm, hogy nem sietünk sehová, mikor 50-el mentem.

Tényleg nem lehet összehasonlítani a mai autókat, a mai közlekedést a 80-as évekkel. Főúton ma már a 110km/h teljesen nyugodt és biztonságos tempó és az autó is jobban szereti, nyomatékosabb ennél a tempónál.

2011. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Mióta nyomatják a zebrás reklámokat a tvben azóta az 1. de MAXIMUM a 2. autós átenged a zebrán.. Miről beszélünk?
2011. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!