Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy van az hogy 55-el megy...

Hogy van az hogy 55-el megy valaki lakott területen személyautóval, és megbüntetik 30-ezer ft. -ra?

Figyelt kérdés

Ismerőssel esett meg a dolog. Én is vezetek. Most akkor nincs az hogy 10%-os sebességtúllépés esetén még nem büntetnek? Valahol ezt hallottam. Ha a műszert nézem folyamatosan, mindenkit elütök! És nem büntetnek meg...(dehogyisnem...Anyu behozza a levest a dutyiba). Ha az utat nézem, lehet hogy véletlenül túllépem az 50-et, és megbüntetnek. De én nem akarok büntetést fizetni!

Most akkor hogy van ez?


2009. febr. 20. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Eleve 65-től lehetne büntetni, ha tényleg 50km/h volt a megengedett sebesség. Ha nem figyelt és 40-es tábla volt, akkor bizony jogos az a 30ezres bírság.

2009. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy lakott terület, lehet sebességkorlátozás. A mi utcánkban pl. 30-as táblák vannak...
2009. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ok, rendben persze 30-as 40-es táblák azok vannak. De ahol nincs tábla, ott mi a szitu? Tényleg csak 65 fölött büntet a rendőr?
2009. febr. 20. 11:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alatta nincs büntetési tétel, így igen. De azt ne felejtsd el, hogy az óra tévedhet. 55-ért még senkit nem lőttek le, ha amúgy 50 a megengedett.
2009. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt is zéro tolerancia van nem?
2009. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

én 40es táblánál a trafi szerint 43al mentem. megállított a rendőr és figyelmeztetett miszerint legközelebb bünti is jár. Hiába hivatkozok arra hogy neki digitális műszere van, nekem meg egy mutató, zéró tolerancia van.

Inkább a rendőrje válogatja, hogyan értelmezi. Hivatalból nyugodtan büntethet, jogalapja meg van. Zéró és te túllépted.

2009. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Engem is érint a téma, ezért is szeretnék hozzászólni. Szerintem ez a tolerancia teljesen településfüggő, városfüggő hogy hol mennyi a tolerancia. Én a régi időkből tartom magam a +10% hoz azaz ha 50-el lehet menni én max 55el haladok.

Sajnos, itt Kecskeméten is vannak már 30-as utak ahol ugye az embernek kihullik a haja mire végigér ugy 35el száduldva a szakaszon:)

A másik felére visszatérve a kérdésednek. Ha kicsit figyeled a kocsidat, a motorhangját és fordulatszámot is érezheted a saját sebességedet. Pl. én városban 3-ban megyek, kényelmesen, nem túlpörgetve a motort és az kb 50nek felel meg. Tehát figyeld a kocsid és tanuld meg hogy mennyire nyomd a gázd a helyes sebességhez. Remélem tudtam segiteni.üdv.

2009. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze tudom a motorhangra figyelni, érezni a sebességet. Tudom hogy van ez...:-) 14 éve vezetek.

Jaaj most elolvasva a kérdésemet látom hogy elég kisfiúsan fogalmaztam a kérdést..."Anyu behozza a levest..."

Szóval érzem én az autót, de 3 km/h-t azért akkor is elnézhet az ember. Amióta ilyen magas büntetések vannak, különösen oda szoktam figyelni.

Szóval 30 ezres bünti bármikor befigyelhet?...

nem szívesen barátkozom meg a gondolattal!

Basszus...:-(

2009. febr. 20. 20:30
 9/10 anonim válasza:
100%

Szia! én vagyok az utolsó hozzászóló, aki a motorhangról irt, bocsi utólag is ha túlzásba vittem:)) Nos, én lelkileg kész vagyok a nulla toleranciára...a rendőrségtől semmi jót nem várok...és teljesen igazad van, nehéz észrevenni az olyan 5 km-es különbségeket, nagyon nehéz és szerintem jól bele is lehet futni a trafikba---én tökre vaksi vagyok már ezért is:))

A mi városunkban köztudottan cirkál egy két mozgó trafis kocsi is, meg az út szélén is állnak szokott helyeken. Azért sok szerencsét és minél kevesebb büntit kivánok!A.

2009. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amugy lehet venni "trafipaxérzékelőket". Ami sztem működik is az olyan 100E felé van de ha megnézzük az olyan 3 büntetés, ha mondjuk egy ilyen masina működik 10 évet akkor az évente 10E ft ráköltés ennyit szerintem megér. Sok ismerősnek van nagyon hasznos főleg ha nem 10el mész többel a megengedettnél:)
2009. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!