Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntetik a rendőrök a...

Megbüntetik a rendőrök a kivilágítatlan kerékpárosokat?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyire? Mert én autósként annyi biciklist látok lámpa nélkül az utakon, hogy nem hinném hogy valami elrettentő büntetést kapnának. Pedig nagyon súlyos balesetet okozhatnak! Amelyben nemcsak ők sérülhetnek meg!
2009. szept. 14. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, max szólnak nekik, hogy halló ember miért nincs lámpa és ennyi. Ez pedig elég szomorú. 5 éve van jogsim, de még most is olyan emberekkel találkozom a közúton, hogy hihetetlen. Nagyon-nagyon megbüntetném őket pl. láthatósági hiányában és megmondom őszintén akár a visszapillantót is kötelezővé tenném, mégpedig azért, mert van, hogy a paraszt simán behajt elém, ha épp le akar fordulni az útról és ennyi, semmi olyan, hogy kiteszi a kezét esetleg, körülnéz vagy valami. Minek az?!

Szerintem nem büntetik meg ( SAJNOS ), mert akkor nem lenne ennyi figyelmetlen kerékpáros.

2009. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi városunkban igen, 30 rongy. A városjelző táblánál mindig áll rendőr, áll a vasóti átjáróknál, és úgy általában cirkál a városban.
2009. szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is büntetik, de "csak" 10-15 ezerre.

Múltkor este 11-kor mentem kocsival haza, egymás mellett bringáztak ketten, melyiknek volt lámpája?

Persze, hogy a külsőnek!!! Tíz centin múlt a jogsim!

2009. szept. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nálunk nem ritka, hogy 20-30 ezerre megbüntettek általam is ismert bringázókat emiatt!! Ez azért durva, de én is vezetek,és iszonyú veszélyesek tudnak lenni kivilágítatlanul! Majd csak rájön mindenki, hogy egy első-hátsó világítás mégis csak olcsóbb...
2009. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mivel az ittas vezetők után a kivilágítatlan kerékpárosok okozták a legtöbb balesetet ezért a zéró tolerancia bevezetése óta nem kicsit veszik komolyan az ilyen esteket és bizony (elvileg már) nem mérlegelnek és dorgálnak hanem büntetnek.
2009. okt. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!