Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is sokat szerencsétlenkede...

Más is sokat szerencsétlenkedett, mikor vezetni tanult?

Figyelt kérdés

Néha jól vezetek a forgalomban, néha meg már magamon röhögök, hogy mennyire szerencsétlen vagyok, és a többi autósnak biztos 200 a vérnyomása, akik mögöttem jönnek. néha tök nagy ívben kanyarodok, hogy levinném a szembe jövőknek az elejét, néha meg felmegyek hátsó kerékkel a járdára. Néha, meg nem egyenesen vezetek, hanem túl közel a felező vonalhoz, és gondolom, nem mernek megelőzni, mert látják, hogy nem megy a vezetés.

Nem hinném, hog belejövök, mert mindenkit látok jól vezetni, én meg szerencsétlennek érzem magam... :(

Más is volt így a vezetéssel, mikor tanult vezetni?


2011. márc. 17. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egyén függő, valaki előbb bele jön, valaki meg csak később érez rá a vezetésre. Minél többet vezet az ember annál jobban megy, és annál több tapasztalata lesz. Nekem kb 2hete van meg a jogsim, de én szoktam olyanokat csinálni h nekem is a hajam az égnek áll, de h miért pont úgy csináltam azt meg nem tudnám mondani, és hidd el engem egy csomószor le előznek h ne az illető előtt bénázzak. Persze nem direkt csinálom, csak nincs még elég rutinom, de minél többet vezet az ember annál jobban megy majd, ez csak idő kérdése, valaki előbb valaki később rázódik bele a dologba
2011. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én nem. Valakinek a vérében van.
2011. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. ja bocsi akkor te már úgy születtél h már tudsz vezetni? :D de persze aki falun lakik és folyton hajtja a vasakat annak persze h jól megy, de egy fővárosba ezt nem tudod meg tenni. Félre értés ne essék, ezt a "falusi" szöveget nem rád értem hanem arra aki ott lakik/él, mert annak nyilván több esély van rutin szerzésre mint egy fővárosinak. szerintem. szvsz
2011. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenki így érez!

Mindenki elkezdte valahol.

Én nekem pl elég könnyen ment mivel előtte már vezettem meg volt pici rutin is.

Persze amikor az elején vagy még nincs meg az a képesség ami kell.Ez is olyan mint amikor járni tanulsz.Elsőnek bukdácsolsz aztán futsz.Gondold csak el amikor majd 5 év vezetés múlva beülsz a kocsiba már 1 pillantás alatt megmondod ,hogy ott betud-e fordulni az autó vagy Y kell.Én is mindig nagy ívben kanyarodtam az elején.Én nálam meg éppen az volt ,hogy mindig a szélre húztam és sokan azt hitték ,hogy azt akarom ,hogy megelőzzön közben nem,de nem tudtam még vezetni.


Belejössz!Keress a családban valakit akinek van autója és jogsija nagyon régen keressetek 1 kihalt helyet és LASSAN! menjetek kicsit. Esetleg otthon a kapun belül(ott nyugodtan vezethetsz a rendőr sem szólhat bele ugyanis magánterület jól elzárva...)

Kitartás;)

2011. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"első vagyok. ja bocsi akkor te már úgy születtél h már tudsz vezetni?"


Nem, csak kb 3 évesen már egyedül vezettem (még mellettem se ültek), napi rendszerességgel. Persze csak apám munkahelyén automata váltóval :D

2011. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3 éve motorozok (jogsival, de már 4 évesen is mentem terepen) szóval a forgalommal 100%ig megvagyok (A1-et kresz nélkül nézve 2 hét alatt tettem le) autóval mégis 5 hónapot szenvedtem. nem mindenki érzi az autót.. de majd idővel menni fog :)
2011. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja bocs :D hát igen, úgy könnyű. Erről írtam, h minél többet vezet az ember annál több tapasztalat lesz. =)
2011. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
én csak annyit javaslok, hogy koncentrálj nagyon amikor vezetsz, csak ha megszoksz dolgokat akkor lehet meg a kellő rutinod, hogy majd idegeskedés mellett is átmenj forgalmi vizsgán, én ideges voltam bár én fogékony vagyok mindenre ami érdekel. Volt nekem is volt hibám bőven, tanulj a hibáidból, azért van melletted egy oktató, hogy elmondja mit csináltál rosszul és legközelebb ha már látod, hogy olyan helyzet jön előre tudd, hogy mit kell csinálnod 3-4 alkalom után megszoksz dolgokat, ami meg látod, hogy nem megy kérd meg az oktatót hogy csináljátok meg egy párszor és mondja, hogy mit csinálsz rosszul. Az utolsó és egyben legfontosabb tanácsom, hogy ne kapkodj, abból jó nem sül ki, hibapontok is köthetők a kapkodáshoz pl.: rángatsz induláskor, váltáskor stb...
2011. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 T5- ***** válasza:

Én nem. Első "B"-s gyakorlat órám az volt, hogy beültünk, megkérdezte, hogy tudok-e vezetni. Mondtam igen. Mentem egy kört pályán, betoltam a parkolóba neki, látta, hogy megy, kimentünk forgalomba :-). Utána persze, le kellett nyomni a rutin meg forgalmi órákat is.

Meg azért piszkált mindig az oktató, hogy ne menjek annyira, meg finomabban vezessek, mert hogy néz az ki, hogy berakom a kanyarba a tanuló autót, meg előzgetek. Vezessek úgy mint egy "igazi" tanuló.

Igaz én előtte már A1-gyel szoktam a forgalmat, meg még a pedált nem érte a lábam, de már apám ölében korányoztam. Aztán mikor már leért, helyet cseréltünk, meg az udvaron, meg földutakon vezettem.


Szóval az nem igaz, hogy :"én nem. Valakinek a vérében van."

Igaz, van akinek van érzéke hozzá, meg van akinek kevésbé, de sok múlik azon, hogy mennyi tapasztalattal ül be az ember a tanuló kocsiba.

2011. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenki követ el hibákat az elején.

Az hogy még nem érzed hol van a sávon belül a kocsi, vagy túl széles az ív kanyarodáskor szinte tipikus jelenségek kezdőknél. Én a tanulókocsival azért nem csináltam ilyeneket, mert előtte már 3 évet próbálkoztam Trabival.

Azért a járdára nem ártana jobban figyelned, főleg mert elég drága lehet a tandíj amit be kell fizetni a gumicseréért vagy a küszöb kijavításáért. :)

Semmi gond, figyelj oda rendesen amikor beülsz a kormány mögé és menni fog.

2011. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!