Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért pont 50/90/11/130 km/h...

Miért pont 50/90/11/130 km/h val lehet haladni az uatkon?

Figyelt kérdés

Miért pont 50/90... km/h órát találtak ki a személy autóknak?

Azt veszem észre, azaz 50 ami tényleg annyi azt Bp-n mindenki 5-70 megy.

Sokan mondják, "ezekkel a mai autókkal nem lehet tartani az 50-et meg azt a ladákra találták ki azt a lassú tempót" és nem képesek újra táblázni a helyeket

Mások szerint, ha 50km/h val elkaszálsz egy gyalogost nagyobb az esélye, hogy életben marad, mint 70 km/h-val.

Valóban van valami magyarázat erre, hogy miért ezeket a határokat találták ki?


2011. márc. 20. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de biztos, hogy nem igaz a ladás dolog. Én főleg gyalogosan közlekedem, és egyszerűen ellehetetlenítenek a száguldozó autósok. 50-nel azért rendesen lehet haladni, akinek lassú, az menjen ki a városból. Persze sokan felelőtlenek és képtelenek visszafogni magukat, őket védi a kaszni, légzsák, törésteszttel vizsgálják, hogy mennyire biztonságos - de akit elcsapnak, azt nem védi senki. És igen gyakran hallani a híradóban olyat, hogy valakit úgy ütöttek el, hogy a zebrán ment át teljesen szabályosan.

Bocsánat, én nagyon utálom azt, aki a városban nem bír normálisan közlekedni, úgy, hogy ne veszélyeztesse a többieket. Az pedig felháborító, hogy mindenféle ideológiát gyártanak, hogy miért nem tartják be a szabályokat.

A szabályok úgy vannak kitalálva, hogy kompromisszumosak legyenek, és védjék a gyalogosookat. Csak sajnso sokan amikor autóba ülnek, megfeledkeznek arról, hogy nem mindenki utazik olyan védelemben, mint ők.

2011. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Néha sajnos előfordul hogy a zebrán ütnek el embereket de én eddig több embert láttam, hogy a zebrától 20m-re inkább a főúton átmegy minthogy 20m-t gyalogoljon a zebráig, meg városban piros gyalogosjelzőnél simán átmegy, őket kéne jól megbüntetni nem az autóst aki 50 helyett 56-al megy
2011. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt inkabb a fektavrol van szo. Mert ha 60-al haladsz, ha jol emlekszem 15m kell, hogy megallj. Tehat eszrevetted, reakcioido, fek. Az autok is nagyjabol ugy vannak tervezve, hogy 50-60 km/h utkozesnel az utaster nem deformalodik.
2011. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már autóztam akkor is amikor a 60/semmi volt. Városban 60 volt a max,kint meg nem volt fölső határ megszabva. Aztán ez sem volt jó és elkezdték variálni. Most ez az 50/90 van de ez se tetszik minden embernek.
2011. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki nem tud 50-nel menni a 2t-ás vasával az vegyen biciklit, vagy olyan autót aminek nem esik be a gázpedálja!

Tőlünk Nyugatra már akkor is 50 km/h volt lakott területen a max. amikor még nálunk a Ladák, Skodák és Trabantok 60-nal mehettek!

2011. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!