Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyakran vezetve, vagy ritkán...

Gyakran vezetve, vagy ritkán vezetve nagyobb a balesetveszély?

Figyelt kérdés

Ha valaki sokat, minden nap vezet, órákat, kakor nagyobb az esélye, hogy balesetezik, vagy, ha valaki hetente 2x vezet 1-2 ótá?

Mert ha sokat vezet jól tud vezetni, de sok b*rom van az utakon, meg gyalogosok...

De, ha ritkán vezet, nem tud jól vezetni, de kicsi az esély a balesetre nem?


2011. márc. 28. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
jó kérdés, én pl a vasárnapi sofőröket nem bírom
2011. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem aki ritkábban vezet. Pl aki ritkábban vezet, az nem veszi fel annyira a forgalom ritmusát, hamarább kikanyarodik eléd, m azt hiszi, h lassabban jössz, tükörbe nem figyel a holttérre, parkolásnál is hamarább meghúzza az autót, vizes/havas úton elszámolja magát, stb...Nyilván megesik azzal is aki rendszeresen vezet, de nem jellemző annyira
2011. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem a ritkán vezetők veszélyesebbek mert amit a rutinos régi söfőr simán kikerül v elhárit abból 1 vasárnapi mazsola simán tömeg szerentségtelenséget tud okozni
2011. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyéni. De az biztos, hogy akinek nemrég volt koccanása, az úgy vezet, ahogy a nagykönyvben meg van írva! (tapasztaltam)
2011. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így igaz, szerintem is a rutinos sofőrök nem csinálnak annyi ügyetlenséget, de persze mindenkinek vannak gyenge napjai és még a profik is hibázhatnak.

De a kérdésre a válasz, szerintem aki ritkán vezet.

2011. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minél több időt töltesz az utakon, a nagy számok és a valószínűség törvényei alapján annál nagyobb az esélye egy balesetnek. Viszont itt nem csak simán ezt a valószínűséget kell nézni, hanem ezt arányosítani is kell a megtett úthoz, vagy a levezetett időmennyiséghez.


Ekkor viszont (az arányokat tekintve) már egyértelműen annál kisebb a baleset esélye aki többet vezet, hiszen az rutinosabb is. Szerinted kinél nagyobb az esélye annak, hogy elrontja az ebédet? Annál aki naponta főz, vagy annál aki csak hétvégente?

2011. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi az embert mesterré,ezzel mindent leírtam.
2011. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!