Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsga - automatikus...

Forgalmi vizsga - automatikus bukáshelyzet a Duna Plázánál?

Figyelt kérdés

Amikor a vizsgaútvonal végén a kocsival bekanyarodunk a pláza mögötti kis utcába, mindig parkol néhány kocsi az út szélén.

Alig láthatóan, de egy záróvonal van felfestve az út közepén, amit gyakorlatilag lehetetlen nem érinteni. Ilyen helyzetben mit tehet a vizsgázó? Közölje, hogy az adott körülmények között nem tud szabályosan tovább haladni?


2011. márc. 30. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Kikerüléshez át lehet lépni a záróvonalat.
2011. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiteszed az indexet, kozlod hogy a szabalytalanul parkolo autokat -mas valasztas nem leven- korultekintessel, ovatosan kikerulod.

Ilyen kulonleges esetekben ha jol tudom atlepheto a vonal.

Lassitasz elotte, es meg ra is kerdezhetsz, hogy engedelyezik e.

Amit viszont nehogy: NE allj meg azzal hogy na most megkerdezed, mert ha a zarovonal es az autod kozt nem marad 3 meter szabad hely (marpedig ugye nem marad) akkor megallni is tilos!

2011. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy elférj rámehetsz a záróvonalra, forgalomtól elzárt csíkozásra is stb. De ezt látja a vizsgáztató is.
2011. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán kikerülheted. Amikor én vizsgátam annak idején, akkor is útkereszteződés előtt voltam, záróvonal kanyarodósáv, miegymás, és előttem volt egy lámpaoszlopokon lévő virágokat öntöző kocsi. Ami nagyon-nagyon lassan haladt. Én nem kérdeztem semmit, index ki, aztán át mindenen. (persze körülnéztem előtte). A vizsgáztató is úgyis tudja, hogy nem tudsz szabályosan mit csinálni, még értékelheti is, hogy szépen felismerted a helyzetet, és nem pánikoltál be, hanem megoldottad.
2011. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az oktatóm nekem erre ezt mondta:

"Mindig minden szabályt be kell tartani, amíg azt értelmesen be lehet. Ha nem lehet, jobb híján szabálytalankodunk".


A kresz általános szabályok gyűjteménye, nyílván nem kínálhat minden helyzetre megoldást. Az adott helyzetet a lehetőségekhez képest úgy kell megoldani, hogy senkit ne ZAVARJ (kresz szerinti jelentés), ne akadályozz, és lehetőség szerint még te is tudjál előre haladni, hiszen a közlekedésnek ez a célja.


Nem kell tehát minden szabályt értelmetlen módon betartani, csak amíg be lehet. Most pl ekkor mit tennél? Megállsz (ami szintén szabálytalan), nekimész a másiknak és letolod az útról? Megsemmisíted a saját autódat, mert a záróvonal szent és sérthetetlen? Nyílván nem.


Lassítasz, időben index ki, tükör, holttér ellenőrzés, és ha minden ok, lassabban, figyelmesen elhaladsz az álló jármű mellett, majd vissza az eredeti sávba.

2011. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz annyit, hogy mindig fel kell tenni a kérdést:" Mi a kevésbé rossz?" - és az alapján kell cselekedni.


Feltartok mindenkit mögöttem? Kikerülöm a záróvonalon? Megállok én is mögötte még nagyobb dugót okozva?


Ezek közül ami a legkevésbé fáj mindenkinek: a kikerülés. Erre egy rendőr sem fog megbüntetni, hiszen az adott szituációban külső kényszerítő körülmények hatása végett szegtél szabályt és nem azért, mert neked ez a perverziód, és a rendőrök éberségét sem így szoktad tesztelni.

2011. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Álló/parkoló autót minden további nélkűl kellő körűltekintéssel kikerűlhetsz, de ha csak 5 km/h-val is megy az már előzének számítana tehát azt nem teheted meg mivel csak záróvonalon belűl előzhetsz egynyomon haladót.

Legalábbis a vizsgán.

2011. márc. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a vizsga sikerült, ráadásul nem parkolt senki az úton, totál szabályosan ment a dolog:)
2011. márc. 31. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem férsz el, á tlépheted a záróvonalat, de elsőbbséget kell adnod a szembejövőnek.
2011. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratula!
2011. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!