Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki kezdő vezető, és...

Ha valaki kezdő vezető, és nyomják a tapasztaltak a duát, mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Oké, hogy van valakinek jogsija, de az nem jelenti, hogy tud is vezetni.

És ha valamit rosszul csinál, vagy feltart valakit, vagy hirtelen megállna, akkor mögötte nyomják a dudát.

Ilyenkor kell valamit tenni?

Mármint elnézést kérni, vagy akármi?


2011. ápr. 12. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni. Én is kezdő vezető vagyok és mindig próbálom felvenni a tempót a forgalommal. Az meg ha valaki türelmetlen és nyomja a dudát mint 1 barom hát akkor így járt. Ő sem profiként kezdte.
2011. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem kell semmit tenned. Mindenki volt egyszer kezdő vezető. Egyébként meg kirakhatsz egy T-matricát hátulra, és akkor látják, hogy kezdő vezető vagy.
2011. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy bizonytalan vagy a forgalomban, a magad és mások érdekében rakj ki egy T betűt a hátsó ablakra. Azt hiszem, ezt a jogsi megszerzése utána fél évig teheted, de ebben nem vagyok biztos. A lényeg, hogy látni fogják, h mazsola vagy. Persze van akit ez idegesít, de ezután ha bizonytalanul araszolsz vagy fékezel talán elnézőbbek az emberek. Én pl elnéző vagyok mindenkivel, aki friss jogsis azzal még jobban. Sajnos nem mindenki van ezzel így :)
2011. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ne tegyél ki "T" betűt. Aki normális az látja anélkül is, hogy tanuló vagy.
2011. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! "hirtelen megállna" kérdésedből arra következtetek hogy általában ekkor dudálnak, ugye? Hirtelen - a balesetveszély elkerülését kivéve - nem szabad megállni, a te érdeked is ezt diktálná.

Helyesen: Először lassítunk, közben jobbra indexelünk és szépen,lehetőleg forgalmat nem akadályozva lehúzódunk. Aki ekkor rád dudál az paraszt és ne foglalkozz vele!

Ha viszont hirtelen állsz meg, akkor tényleg joggal idegesek a mögötted jövők, és ha már mégis előfordult akkor egy kézfelemelés mindenképpen dukál, ami azt jelenti: "Elnézést" :)

Nem kell persze mindenért elnézést kérni, de a hibád elismerése mindenképpen egy pozitív gesztust sugall és az értelmes vezetők a hibádat megfelelőképpen tolerálják is.

2011. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit kell tenni? Hát mondjuk gyorsan reagálni az adott forgalmi helyzetre és nem tökörészni a forgalomban. Dudálni általában két dolog miatt szoktak: vagy mert bunkók, vagy mert sietnének, egyik esetben sem célszerű még ott elnézést kéregetni tőlük, azzal eleget segítesz ha haladsz a forgalomban és nem akadályozol senkit. Persze a másik véglet ha túl udvarias vagy, ne hagyd hogy mások miatt meginogjon a KRESZ tudásod, ha a szabálykönyvel nem vagy tisztában érdemes magadnál tartani, tanulmányozgatni azokat a szituációkat amelyek problémát jelentenek. "T" betűt nehogy kirakd, csak azért mert kezdő vezető vagy neked még ugyanúgy van jogod egyenrangú közlekedési partnernek lenni, sőt mi több: kötelességed.
2011. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem se tegyél ki "T" betűt, van akiket ez direkt ingerel, mint bikát a posztó.

Inkább figyelj arra hogy ne csinálj hirtelen manővereket, irányjelezz időben stb.

Ha mégis a saját figyelmetlenséged miatt hibáznál, akkor benyomhatod az elakadásjelzőt mondjuk amíg kettőt villan, aztán kikapcs. Ezzel a jelzéssel szokás megköszönni dolgokat, de tudtommal szokás elnézést is kérni vele.

2011. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, máskor elindulnak 1 perccel korábban
2011. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nem kell T betű szerintem sem mindenki volt kezdő.

Ha siet előzzön,de ha te hirtelen megállsz az nem jó!

Akkor sem ha csak úgy magadtól mert ugye jogos a felháborodás,véletlen beléd megy ő fizet neked és neki sem egy kellenes dolog..

Ha viszont te is korlátozva vagy más által és azért állsz meg arra csak azt tudom mondani ott is több lehetőség lehet,de még ha más is korlátoz és azt lehet előre látni (pl lerobbant autó)akkor te voltál figyelmetlen és lassabban való menés helyett,és átsorolás helyett hirtelen megállsz akkor mindenképpen vagy elakadás jelző vagy kéz feltételt érdemel a mögötted menő!!!!!

Nem vonatkozik ez egy száguldó eléd besorolóra aki hirtelen megállásra kényszerít,bár ezt nehéz elképzelni:-))

2011. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát nekem kint volt egy ideig a T betű, nem segített. Ha valaki siet, türelmetlen vagy szimplán csak tahó, azt nem érdekli. Sokszor már a sárgán rám dudáltak, hogy induljak, kanyarban előztek, beleálltak a kocsi seggébe emelkedőn (amikor meg elindulnál és kicsit gurulsz akkor dudálnak). Szóval ezeket nem tudod kikerülni. Viszont szerintem igenis érdemes udvariasnak lenned, még ha bénázol is és ciki a helyzet. ahogy előtte írták, tedd fel a kezed, vagy használd az elakadásjelzőt és kész. Aki értelmes úgy sem fog átrohanni hozzád, hogy "milyen nyomi vagy". Én pl. szívesen közlekedem tanulók mögött, mert 90%, hogy betartják a szabályt még akkor is ha bátortalanabbak. Ja és vehetsz mondjuk egy vicces feliratú táblát is, hátha feldobod vkinek a napját és elnézőbb lesz. =)
2011. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!