Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyit kaphatok kártérítést?

Mennyit kaphatok kártérítést?

Figyelt kérdés

Belénk jött azaz koccolt egy autó.

A hátsó lökhárítónk (ami kb egy éve lett lefestetve,minekután használt autó volt és volt rajta kisebb karc megcsináltattuk nagy valahára)...Szóvak megvolt a kocc papír kitöltése...bementünk a biztosítójához,és pénteken jönnek felmérni a kárt.

Ami érdekelne,olyan nagy kár nem történt szerencsére csak 3-4 helyen a festés bánta nem feltűnő,mondjuk van ahol egész feketéig szántotta,ill a rendszámtáblatartó tört el.

Lehet kicsinyesnek hangzik így szerencsére jól megúsztuk,de sajnos az autó mégsem olyan mint volt...Nem vagyunk gazdagok a kocsi lízingelt,lakásunk nincs 2 gyerek...tényleg csak az bosszant hogy meg lett csináltatva,és most megint karcos,nem a mi hibánkból...

Tudom helyileg is lehet kezelni,de mondhatom azt a kárfelmérésnél hogy én azt az elemet szeretném ha újra fújnák hogy ne legyen foltos,eltérő...

Mi szokott ilyenkor történni?

Mond egy árat amit megítél és ha több azt nekem kell fizetni?

Mondjuk azt mondja hogy helyileg legyen csak kijavítva a festés de én ragaszkodnék az újra festéshez,akkor az saját zsebből megy??

Nem voltam még soha ilyen helyzetben.

Valaki?

Köszönöm!


2011. ápr. 13. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell parázni. Mondd egy árat amit te vagy elfogadsz vagy nem. Ha nem, elviszed szakszervízbe (vagy ha vmi bontószökevény kocsi akkor úgyis megmondja, hogy melyik javítóműhelyjel állnak kapcsolatba) ott megcsinálják vagy olcsóbban vagy drágábban és kész. Árajánlatokért érdemes megkeresni pár szervizet mert ha olyan árat mond amiből kijön sőt marad is akk érdemes kp-t kérni.
2011. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát ha elfogadom az árat akkor kpt kapok,és megcsináltatom,ha több akkor sem kell fizetni mert ahol csináltatom ill a biztosító elintézik egymás között?

Köszi a gyors választ!

2011. ápr. 13. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Félre értettél. TE most ha valamikor van időd, menj el pár szervízbe és kérdezd meg kb. emnnyiből tudnák visszahozni az eredeti állapotot. (kb azért, hogy legyen fogalmad). Mert pl ha neked kb 30 000 ft-ból kijönne és a biztosító azt mondja, hogy fizet 45 000-et akkor neked megéri, mert megcsináltatod ott és még marad is pénzed. Viszont ha a kár meghaladja azt az összeget amit felajánlanak a biztosítótól akkor nem kell elfogadnod az összeget. Ilyenkor a biztosító megmondja melyik autószervizbe vidd (ált. szakszervíz) és ott megcsinálják a kocsid és a biztosító a műhelynek kifizeti. Azért éri meg érdeklődni sok helyen mert ha tényleg nagyobb összeget ajánl fel a biztosító akkor még plussz lóvéhoz is juthatsz. Viszont ha te elfogadod a pénzt ondjuk ad 30-at és te ahol csináltatod 35 000.ből jön ki akk 5000-et neked kell perkálnod mert biztosító ahogy kifizet téged ő neki már nicns semmi dolga.
2011. ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még egyszerúbben


1. elfogadod a pénzt- így te magad javíttatod meg akárhol.


2. nem fogadod el a pénzt- felajánlanak egy szervízet amivel általában szerződésben van a biztosító vagy szakszervíz(azt is el kell fogadniuk) és a biztosító meg a műhely gondja, hogy mennyiből sikerül kihozni a javítást.


Azért mondom h menj el csak érdeklődni, hogy körülbelül tudd mekkora anyagi kár van a kocsiba. Mert neked mondanak egy szépen hangzó pénzt és a javításnál kdierül h többe kerül akkor szívás.

2011. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már értem!

Köszönöm!

Akkor még ma elmegyek egy pár helyre érdeklődni:-)

Köszönöm!

Egyébként kb mennyi ma Pesten 1db elem festése?

Mi vidéken csináltattuk,ismerős által....

2011. ápr. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!