Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez szabályos vagy megbüntethet...

Ez szabályos vagy megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés

Nem csengőt tettem a bringámra hanem légkürtöt. Mivel csengő hangjára senki sem figyel, ezért ilyet rögzítettem a kormányra (kulacstartó+gyorskötöző). Ilyen a kürt: [link]


Megbüntethet érte a rendőr, mert a KRESZ szerint csengő kell?


2011. ápr. 16. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem igen,mert ez nem felel meg a kresz szabályának,és elég hangos.
2011. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen,megbüntethet.

Az a vehemensebb pasi meg akinek megijesztetted a gyerekét kiveri a fogaidat.

Olcsóbb egy csengő ....

2011. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én bringámon is ilyen van,bent budapest belvárosába dudáltuk le az embereket,kib'szott nagy hangja van,néhányan nagyon-nagyot ugrottak:)

Poén amúgy,senki sem szólt érte,pedig rendőr is hallotta

2011. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

pfff nem semmi ilyen honnét jutott eszedbe XD az ötletet díjazom, egy poént megér, faluban talán nem veszik szigorúan az ilyet, de sztem simán megbüntethetnek érte.

Sztem oltárinagy röhögés lessz az utakon ha elkezdesz tekerni, közben meg megküldöd :D:D:D

2011. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tegyél fel egy csengőt IS, azt' kész.

Belvárosba, Nagykörútra tökéletes, mert a kib****tt nagy zajban senki nem hall semmit, és amúgy is tojik rá, mert ő pesti dáma/úr. Faluba felesleges, hacsak nem megy át rajta az M3-as, ott csend van, elég a csengő.

2011. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak nekem esett le a poen?XDDD
2011. ápr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És mi lenne a poén?
2011. ápr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak addig lesz poénos, amíg egy idős hölgy mellett meg nem nyomod, és ne adja az isten, de kap egy infarktust, aztán majd magyarázkodhatsz.

A KRESZ egyértelműen csengőt ír elő, és erre felénk figyelnek az emberek. Illetve meg lehet kérni a gyalogost, hogy legyen szíves menjen picit odébb. Lehet, hogy neked vicces és nagyfiús egy ilyen duda, és nekem is van humorérzékem, de én inkább 500Ft-ért vett csengőt választanám, ha már a KRESZ is azt írja elő.

2011. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vegyél rá csengőt, nem kell behejettesítgetni az előírt dolgokat. A végén még lecserélnéd a féket a lábadra.. kormányt meg kocsikormányra..stb..:))
2011. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak ez van, és nincs csengő, akkor megbüntethet. Hogy a légkürtre milyen szabály vonatkozik, azt nem tudom. Sose láttam még szabályt, ami tiltotta volna, hogy kerékpározás közben légkürtöt használj. Ha tényleg nincs ilyen szabály, és van csengőd, akkor nem büntethet meg (megpróbálhat, de kérdezed, hogy jelentsen fel stb.)
2011. máj. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!