Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg megbüntethetnek, ha...

Tényleg megbüntethetnek, ha éppen nem használom a vonóhorgot és fentvan? De ki az aki le és felszerelgeti állandóan?

Figyelt kérdés

Most olvastam és szeretném tudni, hogy így van, vagy sem, mert ezt eddig még nem hallottam.



Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 3. 12:54
 1/8 dirtboy ***** válasza:
nem büntetik,ez hülyeség
2011. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha szabályosan van felszerelve és a forgalmiban benne van, akkor miért büntetnének?

nem tudom, hogy hol olvastad, de aki írta, azt biztosan nem az eszéért szeretik :-)

2011. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem büntetik. Azt büntetik, ha a vonóhorog zavarja a jármű rendszámának leolvasását vagy valamelyik lámpát takarja. A levehető fejű vonóhorgot pont ezért találták ki: ha nem vontat vele az ember, le lehet szerelni a vonófejet, nincs útban. Azt büntetik, ha valakinek ilyenje van és használaton kívül fenn van a vonófej, ezért nem lehet leolvasni a rendszámot.
2011. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt olvastad:


"Másrészről ma már csak leszerelhető vonóhorgokat lehet forgalomba hozni, amit ha nem vontatsz le kell szerelni, és bün tetnek is érte ha fent hagyod.(azért tegyük hozzá egy kisebb koccnál elég nagy kib@xás a vonóhorog, mert amikor mindkettő megúszhatná kis fényezéssel, akkor lehet hogy a vonóhorog lezúzza a hátsó elejét, intercoolert, víz- és klímahűtőt.. )"


Namost ez egyrészt azt jelenti, hogy leszerelhető FEJŰ vonóhorog, amin egy csavar oldása után az autó mögött kiálló részt le lehet venni.

Másrészt ez nagy hülyeség, mivel ha rákeresel még igencsak árulják a fix vonóhorgokat, amit persze felszerelés után le is kell vizsgáztatni az autóval, tehát ha nem lehetne, akkor nem lehetne műszakira vinni sem.

2011. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vonóhorgos autóm van legalább hét éve már. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam vontatásra. A forgalmiban sem találtam benne semmi bejegyzést, h lenne róla...nem egyszer igazoltattak már a rendőrök, mindent rendben találtak.
2011. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki volt ilyen okos, hogy egy ilyen baromságot leírt, egy nyilvános sajtóban? Mond már meg légy szíves, hogy hol olvastad!
2011. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A férjemet egyszer igazoltatták,és belekötöttek abba hogy a rendszámot eltakarja a vonóhorog.Ezért mondták neki hogy ott a hejszínen vegye le.De mivel be volt rozsdásodva elengedték,bünti nélkül.De ha legközelebb megállítják és még fent lessz,megbüntetik!!!ezért levette,és ha használjuk,1 évben 1szer,akkor felszereli.A közlekedésfelügyeletet is felhívtuk,és azt mondták,hogy megtehetik,hogy büntetnek érte!!!Ezért ha zavarja a rendszámot,szedd le,és ha kell akkor rakd vissza csak.Inkább fáradozz,mint fizess!!!!!
2011. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bajer ***** válasza:
Ha nem lóg bele a rendszámba akkor rajta lehet használaton kívül is. Nekem belelóg, de amúgy is szívesen szedem le (szeretek bütykölni). A forgalmiban pedig a vontatási adatoknál van bejegyzés, hogy mekkora tömeget bír vontatni a horog túlterhelés nélkül. Amelyikben nincs ilyen bejegyzés, az vonóhorog nélküli autónak számít és érthetetlen, hogy miért nem szankcionálják a sünök.
2014. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!