Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Nehéz az elsősegély vizsga?

Holnap fogok vizsgázni elsősegélyből.A stabil oldal fekvés meg az újraélesztés megy de a tételektől félek.Kb. hogyan zajlik egy ilyen vizsga?

2011-04-27 15:17  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Az enyém tök komolytalan volt. Párban kellett bemenni, hogy egymáson meg tudjuk mutatni a stabil oldalfekvést, stb. Közben kérdéseket tettek fel random, de tételt nem kérdeztek. Kb öt egy-két mondatban megválaszolható kérdést kaptam, nem voltak kekecek, sőt, engedékenyek voltak. Tíz percig voltam benn, ebben bennevolt két stabil oldalfekvés beállítása, meg a vizsgáztatók személyes jellegű cseveje is.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2011-04-27 15:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi!
Vizsgázott valaki Veszprémben?

# 2/12Időpont 2011-04-27 15:25 Privát üzenet
Én tegnap vizsgáztam, kb 15 emberből 2 bukott. Tételt kellett húzni, és azt elmondani (nekem ez volt: bácsi véletlen elvágta a csuklóját, élénkpiros vérzés stb, megjelentek a sokk tünetei.) megkérdezte , hogy milyen vérzés hogyan látnám el. és még el kellett mondanom, hogy hogyan fektetnék egy fejsérüléses embert. Ennyi, nálunk nem volt beugró...előttem vizsgázott az egyik aki bukott, én úgy gondolom, hogy jogosan buktatta meg a vizsgabiztos, mert nyaki ütőeres vérzésre akart nyomókötést rakni.

# 3/12Időpont 2011-04-29 12:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megbuktam. :S
De nagyon bunkó volt a vizsgabiztos..30-ból kb 3-4-en mentek csak át.Engem úgy buktatott meg hogy az elején rosszul néztem a bábu lélegzését és már rögtön meg is buktatott..

# 4/12Időpont 2011-04-29 14:08 Privát üzenet
Igen! Én ettől a vizsgától féltem a legjobban, nekem ez volt az utolsó, már minden megvolt még február 25én.. én nem buktam meg, de a kötelező kettőt, tehát a stabilt meg az újraélesztést komolyan vették.. csak újrakellett élesztenem a babát, aztán 2 tétel volt, szinte elmondta helyettem a vizsgabiztos. szolnoki vok. nálunk ennyi volt. de nálunk is húztak meg embereket akik nemtudták.. de én rajtam látta a vb hogy nagyon izgulok :D

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2011-05-11 15:47 Privát üzenet
de ha akart volna simán megbuktat. am pont ma kaptam meg a jogsim xD

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont 2011-05-11 15:47 Privát üzenet
Sziasztok!

Nekem szerdán lesz az elsősegély vizsgám.

Voltam két tanfolyamon is (autósiskolát váltottam,és ezért) és teljesen összekavarodtam abban,hogy a betegvizsgálatot a bábun,vagy pedig a társunkon kell végrehajtani?

Mert egyik helyen a bábun,másik helyen a társunkon végeztük el.

Pontosan mi ennek a menete? Miknek kell elhangoznia?

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont 2011-08-08 19:26 Privát üzenet
Én ma voltam. Kicsit izgultam nem volt nehéz. Sikerült átmentem.

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont 2012-08-08 20:05 Privát üzenet
Bartalos László M. nevű felhasználó válasza:

A teljes EÜ vizsga anyaga videó formátumban:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLa3kXW4zAiiHWtkAUn2PN_..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 9/12Időpont 2013-12-04 20:22 Privát üzenet
Én most megyek. Mar megvan minden csak elsosegely kell. Nem nagyon tanultam ra remelem sikerul

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 2015-05-28 07:50 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elsősegély vizsga- Sűrgős! Újraélesztés?
Elsősegély vizsga menete?
Elsősegély vizsga így sikerülhet?
Hogy zajlik az elsősegély vizsga a pécsi Vöröskeresztnél?
Elsősegély vizsga hogyan működik?
Elsősegély vizsga, szükséges a tanfolyam?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu