Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek kell NAPPAL lámpa a...

Minek kell NAPPAL lámpa a kerékpárra?

Figyelt kérdés
Mert ugye a Kresz megköveteli a lámpákat, amiknek a funkciója, hogy este látszódjon a kerékpáros. Ha valaki csak nappal használja a kerékpárját akkor sosem fogja használni a lámpákat. Manapság már inkább az elemes, levehető lámpák az elterjedtebbek és nem a dinamósak. Ha valaki nappal felteszi, hogy szabályos legyen annak a végén lelopják, hacsak nem veszi le, akárhányszor csak magára hagyja a kerékpárját. Nappal viszont nem használja, de magával kell hurcolásznia, hogy szabályosan közlekedjen.
2011. máj. 3. 23:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez van. Én pl. kocsival sose fékezek, mégis kell rá. :(
2011. máj. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés, de én inkább felszerelem, minthogy a tizedes megbasszon miatta...
2011. máj. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés, figyelembe véve, hogy soha nem használom sötétben a kerékpáromat, egyszerűen mert nem merem a szuper közbiztonság miatt.
2011. máj. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Manapság már inkább az elemes, levehető lámpák az elterjedtebbek és nem a dinamósak."


És az a helyzet, hogy ha szigorúan vesszük a KRESZ-t, akkor ezek szabálytalani is :) Ugyanis a KRESZ szerint egy kapcsolóval _egyszerre_ kapcsolhatónak kell lenniük (ennek persze végképp nincs értelme).

2011. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

A rendőrt, hogy fogod arról meggyőzni, hogy te kizárólag nappal használod? Sehogy!

Na ezért kell nappal is a lámpa.

2011. máj. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ezt hívják jogszabály alkotási logikának. Valószínűbbnek tartják azt, hogy az esetek nagyobb %-ában az, aki nappal használja a kerékpárját, az éjszaka és rossz látási viszonyok között (tehát nem biztos, hogy ez éjszakát jelent!) is használni fogja azt, és ilyenkor kell majd látszódni. Az általad használt logika alapján pl.: hivatkozhatna valaki arra is, hogy minek annak elakadásjelzőt háromszöget az autóban tartania, aki soha sem vezet lakott területen kívül, mert lakott területen nem kötelező az elromlott járművet azzal megjelölni.
2011. máj. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mér ha kocsival csak nappal és lakott területen mész akkor arra minek?
2011. máj. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
de nemá ... most tényleg megbaxnak miatta? mert én is úgy bicózom egész nap, hogy semmilyen lámpa nincs a bicón
2011. máj. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy igen, megbüntetnek. Sőt én úgy tudom hogy a küllők között is kell fényvisszaverő prizma... nem tudom. Valaki tudja esetleg, hogy mi kell egy biciklire, hogy avval szabályszerűen lehessen közlekedni?
2011. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azért, mert a "nappali kerékpár", mint kategória, nem létezik. Van a kerékpár, mint olyan. Ezt fel kell készíteni minden elképzelhető helyzetre, vagyis akár arra is, hogy éjszaka fogsz vele közlekedni. Egyébként ennyi erővel az autóból is kiköthetnék a kéziféket, ha sík terepen lakom, a mozdonyokról is leszerelhetnék a kürtöt, mikor elhagyott vidéki fővonalon jár, ahol senki sem ugrik elé és a vadászgépekből is ki lehetne szerelni a katapultülést, mikor tapasztalt pilóta repül vele, aki úgysem fog lezuhanni. Oszt' mégse teszik.

Azért nem teszik, mert ennyire azért nem lehet rugalmasnak lenni. Bizonyos szabályokat mindenképpen be kell tartani. Arról meg hadd ne beszéljek, hogy a rugalmas szabályok az itthoni, ügyeskedő mentalitás mellett mit jelentenek: ebben az esetben például azt, hogy hajnal 2-kor is lámpa nélkül biciklizik mindenki, mert "ő még világosban indult, nem hitte, hogy besötétedik". (bár a kerékpárosok jelentős része most sincs kivilágítva)

2011. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!