Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a napsütés miatt nem...

Ha a napsütés miatt nem látszik a lámpa fénye, mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Már volt párszor, hogy sütötte a nap a lámpát, és a lámpa is gyengén világított, és nem látszott, hogy piros-sárga vagy zöldet mutat.

Ilyenkor mi a teendő?


2011. okt. 6. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szemészetre kell menni.
2011. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

XD

A mögötted lévő majd dudál hogy miért nem mész?!

Ha meg gyalog vagy kihajolsz és megnézed a saját oldaladra rakott lámpát.

2011. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazán hasznos a válaszod, gratulálok!

Nálunk a környéken van egy ilyen lámpa, délelőtt egyszerűen se a fenti, se az oldalt lévő lámpán nem látni, melyik is világít... szerintem vagy az önkormányzatnak, vagy ha esetleg valami nagyobb cég telephelyénél van ez, nekik kell szólni (hiszen nekik sem érdekük, hogy esetleges balesetek történjenek emiatt előttük, akadályozva ezzel a saját forgalmukat is - keressék fel az illetékeseket), vagy útfenntartóknál kell érdeklődni. Meg lehetne oldani, akár egy megfelelően elhelyezett árnyékolóval, akár erősebb lámpákkal vagy mindkettővel, hogy látható legyen.

2011. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Az elsőnek szólt...
2011. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbálj meg egy kicsit hátrébb gorulni, hátha onnan jobban látszik.

Használhatod az árnyékolót is. Sok esetben segíthet.


De a mögötted levők dudálása is elég egyértelmű, ha ők látják. ;-)

2011. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálod kisakkozni hogy mit mutathat... :)

Pl, ha van zebra, akkor megnézed annak a lámpáját, ha piros akkor mehetsz. :)

Vagy nézed a keresztforgalmat, ha megállnak az autók, akkor vársz pár másodpercet és mehetsz.

Ha nincs se gyalogos, se forgalom, akkor meg azért mehetsz, mert senkit se veszélyeztetsz. :)

2011. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó. ha meg mégis, akkor majd a lámpára hivatkozik hogy nem látta a nap miatt :D


amúgy kérdező általában útkereszteződésnél van lámpa, ha veled szemben, vagy a veled párhuzamosan levő zebrán sétálnak a gyalogosok akkor általában neked is zöld.

2011. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szóval veled szemben megindul a kocsisor, a külső sávon. :D
2011. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kerepesin már sikerült véletlenül 90-nel átmennem a piroson, mert a nap úgy sütött, hogy úgy láttam zöld a lámpa és 70-nel átmentem véletlenül a piroson. Észrevettem, csak hát az utolsó pillanatban. A kereszteződésben előtt pár méterrel vettem csak észre, hogy piros, rátaposta a fékre, még úgy is sikerült elfékeznem picit a gumit, hogy van abs-em, asr-em, esp-m, de sajna nem tudtam megállni, Arena plazaból meg épp jött ki egy autó, szóval jó volt..
2011. okt. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még hozzá tenném, hogy nem lett semmi baj szerencsére, csak ez tényleg egy elég veszélyes helyzet, ennyit akartam mondani.
2011. okt. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!