Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Franciaországban tényleg...

Franciaországban tényleg jobbkézszabály van a főútvonalakon is?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy még a 6-8 (2x3-4)sávos főutakon is (lakott területen) is az van! Nálunk, amíg a főútvonal tart, addig végig elsőbbségem van. Ott másképp van ez? Mert ha igen, akkor nem sok értelme van a főútvonal fogalmának, és iszonyatosan szivatós is!
2011. máj. 6. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
tök mindegy mert ami becsatlakozik a főútba valószínűleg nem főút így nincs is elsőbbsége. vagy lámpa/körforgalom oldja meg pont mint itthon
2011. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha nincs elsőbbsége, akkor nem lehet jobbkézszabály, lámpa meg nincs mindenütt... Na de a kérdésem pont az volt, hogy van e a főútvonalakon jobbkézszabály?
2011. máj. 6. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyenrangú útkereszteződésekben van jobbkézszabály. Ha a franciák olyan hülyék-e, hogy náluk nem különböztetik meg a főútvonalat a sárga csúcsára állított négyzettel, azt nem tudom. Viszont az alapvető szabályok egységesek egész Európában, szóval olyan nincs, hogy egy kitáblázott főútvonalon mész, és a jobbról jövőnek elsőbbséget kell adnod. Ha meg nincs sehogy kitáblázva, akkor az itthon is simán jobbkézszabály.
2011. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Ha a franciák" helyett "Hogy a franciák", bocsi.
2011. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ja, lehet, hogy inkább nem rakják ki a rombuszt, és 2x3 sávos úton is jobbkézszabály van?
2011. máj. 7. 00:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, en itt vezetek es siman van olyan hogy nem "vedik le" az akar ketsavos utat sem, de helytol fugg. Joval tobb a (minimum ketsavos de van hogy harom) korforgalom mint nalunk.


Ja, es a parizsi korgyuru az egyedulallo abbol a szempontbol hogy a felhajtok egyenrangu keresztezodesek, tehat ha a kulso savban mesz, akkor annak van elsobbsege aki felhajt es nem annak aki mar fent van! De ezek kulon ki is vannak tablazva egyenrangu utkeresztezodes tablaval... fura dolog szerintem, es nem is egyszeru megszokni...

2011. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak kösz, én is ilyesmire gondoltam. Hát ez szívás.


Jártunk Spanyolban, és korábban azt olvastam, hogy az is eléggé jobbkézmániás ország, de amikor ott voltam, nem tűnt annak... Igaz, nem vezettem, csak a buszsofőr, viszont sétáltam sokat az üdülőtelep és a tengerpart között. (érdekesség, ott meg a köztes helyeken /az apartmanok és a tengerpart között/ a világítás erősen hiányos), így ott is szívás autósként és gyalogosként is.

2011. máj. 7. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!