Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy működik a jobbkézszabály?

Hogy működik a jobbkézszabály?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 16:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Segítenétek egy picit? Az a baj, hogy egy hét múlva vizsgázok, és nem értem a jobbkézszabályt. Az instruktor bá azt mondta, akkor kell használni, ha nem dolgozik az irányjelzőm. Kinyújtom a kezem az ablakon, ha le akakarok fordulni. De én bal felől ülök. Akkor ez csak az angliai kocsikban alkalmazható? Hogy fogok így levizsgázni?
2011. júl. 15. 16:32
 2/12 anonim ***** válasza:
útkereszteződésnél jobbról érkezőket el kell engedned :D de gondolom most valaki bemásolja neked a paragrafust amiből nem értesz egy kukkot se de ő okos volt XD
2011. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
XD te hova jársz tanfolyamra?
2011. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez FAKE XD
2011. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem azt tanácsolták hogy vegyek egy seprűnyelet arra 1 műkezet és ha jobbra akarok kanyarodni akkor azt tegyem ki. ez olyan mint pl a gólyaláb csak ez nem a lábadat hanem a kezedet hosszabbítja meg
2011. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
FAKE! Ott a pont :D A vizsga már megvolt.. amúgy meg ahova jártam tanfolyamra, a nők úgy könnyebben mentek át, ha órák után kicsit polírozták a tanító sebváltóját :D Ebből is látszik, miért ment át minden fiú csak másodszor a vizsgán :D
2011. júl. 15. 16:41
 7/12 A kérdező kommentje:
jaja... ez pont az a jelenet lesz, mint amit a Toldi csinált a gerendával, hogy merre van Buda... :D majd elkérem a mamámtól, neki úgyis van járókeretje
2011. júl. 15. 16:43
 8/12 anonim ***** válasza:
A jármü vezető és utasa jelezhet(de nem tudom hinnék e egy kalimpáló kéznek vagy annak ha te kalimpálsz jobra)
2011. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Úgy a legegyszerűbb megérteni és megjegyezni, hogy akinek a jobb keze felőle nem jön senki. Az az első. Ezért jobbkézszabály. Utána ha az illető elment, akkor aki az mellett állt bal kéz felől, annak nem lesz senki a jobb kezénél. Érthető voltam? Deleírhatom részletesen priviben is.
2011. júl. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A jobbkéz szabály és a jobbra kanyarodok és azt kézzel jelzem dologgal nem kellene keverni.

Ez utóbbit abban az esetben használja az ember ha elromlik az elektromos jelzőberendezés vagy olyan járművet vezet amelyen nincs elektromos jelzőkészülék.

A jobbkéz szabály az egy elsőbbséget, áthaladást határoz meg egyenrangú útkereszteződésben. Ahol a jobbról érkező járműnek van elsőbbsége a kereszteződésben való áthaladásra.

2011. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!