Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szoktat. Ok lassítani kereszte...

Szoktat. Ok lassítani kereszteződésben ahol csak jobbkézszabály van?

Figyelt kérdés
Falukon vagy városokban ahol kicsi a forgalom és nincs tábla, ti ott hogy szoktatok menni kocsival? Tesóm az sose lassít, meg nagyon más autók se, de mivan ha pont 1xre érünk oda?
2011. máj. 9. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sose lassít... pedig illene... Inkább lassítani kell, mint a biztosítóval vitatkozni, hogy nem akar majd fizetni...
2011. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Faluban marha ritka a jobbkezes kereszteződés. Én nem is tudok.
2011. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem csak lassítani,ha nem belátható a kereszteződés

megállni is erősen célszerű..ellenben előbb-utóbb csúnya csatt lesz belőle.

2011. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig a mi falunk csupa derékszögű, párhuzamos utcákból áll.
2011. máj. 9. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyenrangú utak? Sehol egy tábla?

Egyforma útburkolattal?

2011. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én utcám (Budapest) tele van egyenrangú kereszteződésekkel. Aki itt lakik az mindig lassít, még akkor is, amikor elsőbbsége lenne, azok viszont, akik nem ismerik a környéket, azt hiszik nekik van elsőbbségük. Mennyi csikorgós fékezés van itt...
2011. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hat en feltem az autom, szoval igen. csak amig epp be nem latom hogy jonnek-e, aztan lehet menni. be szoktam nezni balra is hogy nem jon-e a tesod... :D viccen kivul, sok a vaddiszno az utakon, keresztezodes elott mindig figyelek, es fekkeszenlet meg akkor is ha elsobbsegem van.
2011. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha sose lassít akkor igen valószínű,hogy össze fogja törni az autót.Tényleg nagy ennek a valószínűsége.Kib@szott idegesítő ilyet olvasnom...Egyszerűen nem tudom felfogni,hogy minek köszönhető ez a topaság.Viszont nem is olyan nagy a valószínűsége az ütközésnek...Ha csak a tesód ilyen és más lassít,akkor nem ütköznek,hiszen a kereszteződésbe érők közül senki sem tudja,kell-e majd elsőbbséget adni.Azt tudom,hogy kvrva nagyot vernék az ilyen fejébe.
2011. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amerre szoktam járni ott jobbkezesek az utcák és a legtöbbet ismerem is. Jellemzően lassítok, sőt az egyik annyira beláthatatlan, hogy van amikor inkább meg is állok a biztonság kedvéért.


Az egyik kereszteződés valójában csak úttorkolat T alakban. Itt azt szoktam hogy lassítok és kicsit átmegyek a másik sávba, mivel elég jól belátható hogy szemből nem jönnek, és a következő sarok messze van, tehát nem érhet oda hamar kocsi. Így ha esetleg jönne is valaki jobbról mindenképpen kanyarodnia kell, tehát eleve lassabban tud csak jönni, és valszeg majd ívre kanyarodik rá.


Este egy kicsit más a szitu: minden kereszteződés felé haladva ráteszem a távolságit, hagyom 1-2 sec.ig, majd vissza, 3 sec. múlva megint távolsági, így villogtatok be a kereszteződésbe, hátha esetleg a keresztbe jövő a fényből észreveszi hogy közeledem. Lassítok is, de nem mindig olyan mértékben, mint nappal. Az értelmesebbje ilyenkor vissza villogtat, ebből biztosan lehet tudni hogy jönnek oldalról, tehát tuti meg kell állnom.

2011. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is rendszeresítettem ezt.Ez még főúton is hasznos éles kanyaroban.Látom,hogy refivel közeledik valaki szemből.A refi miatt nem látja a tompítottam fényét,de,a villogást már igen.
2011. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!