Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az gáz, hogyha másfél éve van...

Az gáz, hogyha másfél éve van jogsim és még nem mertem autópályán vezetni? Hogy érdemes elkezdeni gyakorolni az autópályai vezetést?

Figyelt kérdés

Budapesti vagyok, a külvárosban élek. Eddig mégcsak a külvárosban és országúton vezettem rendszeresen. A belvárosban is vezettem már, de nem túl gyakran. Először még ijesztő volt, de már jobban megy. Autópályán még nem mertem menni, csak párszor vezettem az M0-áson.


Hogyan érdemes elkezdenem gyakorolni az autópályai vezetést? Mekkora távot tegyek meg elsőnek és melyik autópályát válasszam? Mire kell nagyon figyelni a pályán?


2011. máj. 20. 20:21
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Nekem 1 éve van csak jogsim, Budapest mellett lakom, így rendszeresen használom az MO-t és az M5-t is. Nem kell tőle tartani, bár először én is eléggé féltem tőle :)

Nos szerintem a legkönnyebb ilyen helyen vezetni. Az ember beáll a szélső sávba, felveszi az előtte haladó tempóját és kész. Aki Budapesten rendszeresen vezet annak nem lesz nehéz.

Amire vigyázzni kell: nekem kicsi autóm van és ha fúj a szél nagy sebességnél érezhetően meglöki az autót, szóval erősen kell tartani a kormányt. És azért a sebességkorlátozásra is figyelj oda, mert sok helyen van kirakva trafipax.

2011. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!