Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A 4-es út valóban olyan...

A 4-es út valóban olyan veszélyes, mint aminek mondják, vagy csak azért nagy rajta a baleseti statisztika, mert nagyon hosszú út, ezért sok helyen előfordulhat baleset?

Figyelt kérdés
Pl. ha Budapestről Marosvásárhelyre (Tirgu Mures) mennénk, akkor menjünk a 4-esen vagy célszerűbb lenne az M3-as on kerülni, csak azért, hogy ne kelljen a 4-esen mennünk?
2011. máj. 28. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy fő út, elég keskeny és rossz minőségű.
2011. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Jah kis folyamatos kanyarokkal ( kanyargós ) leejtős , úthibás, egysávos , szembeforgalom , forgalas . De ha nem próbálsz előzni akkor minden rendben lesz . Óvatos vezetést
2011. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem kerülő az M3-as, mindenképp azon mennék. Nem a balesetek számából indulnék ki a helyedben, rengeteg autó közlekedik rajta naponta, elég kicsi az esély, hogy pont téged is utolér egy. Az M3-as sokkal gyorsabb, autópályán vezetni sokkal kevésbé megterhelő, mint egy főúton.
2011. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem a 4-est. Helyenként valóban elég ramaty az egész, de van olyan szakasza ahol már bőven jó.
2011. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: sok ott a román (meg többnyire a mediterrán országok jelzésével ellátott autóban is román ül). Azokkal vigyázz.
2011. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bp1985 ***** válasza:
Egyszer mentem arra, akkor is belémjöttek. Idióta némelyik, aki ott vezet.
2011. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szolnoki vagyok, sokat utazok a 4-es úton mind Pest, mind Debrecen felé.


Vannak nagyon jó szakaszai (leginkább Pesthez közelebb, ahol 2*2 sáv van), viszont a többi nagyon rossz, kanyargós, sok az úthiba, stb.


Ám a legnagyobb baj nem ebből adódik, hanem a sok romántól!


Sokat járok Romániába, tudom, hogy ott az a morál, hogy bármikor előzhetsz, a többiek majd lehúzódnak, de ez itt Magyarország, itt ezt nem tehetnék meg, de ezt ők nem tudják. Egy román ember mondta nekem ezeket, hogy milyen gorombák vagyunk mi, hogy nem engedjük előzni őket normálisan, akkor felvilágosítottam, hogy ez hogyan is működik.


Tehát vigyázz a románokkal! Ha látsz egyet a tükrödben, akkor indexelj jobbra -ezzel jelezve, hogy nyugodtan előzhet-, ahol nincsenek szemben, hogy menjen csak.



A másik "veszélyforrás" is ugyanez, csak akkor, ha épp szemből kapod ezeket. Egy Budapest-Szolnok út során az eddigi rekordom 5 olyan tahó, aki nem fért volna be, ha nem fékezek izomból.


Ne lankadjon a figyelem. Ha megteheted, válaszd a pályát!

2011. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább így - bp-m5-kecskemét-44sz főút-gyula-országhatár...románia
2011. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!