Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külsö tükör beállítás -...

Külsö tükör beállítás - holttér? Hogy helyes?

Figyelt kérdés

A külső tükrök nekem az autósiskolában tanultak szerint vannak beállítva, azaz lássak a kocsi oldalából valamennyit plusz oldalra. De ügye így van holttér, amiről mindig hátranézéssel győződök meg.


Ma találtam rá erre a videora:


http://www.youtube.com/watch?v=HBj89kyTvWo&feature=related


ahol azt tanácsolják, hogy a külső tükröt teljesen fordítsam ki, így sokkal kisebb lesz a holttér. Ez ténleg működőképes megoldás? Ha ez így jobb, akkor miért a másik módszer szerinti beállítást tanítják? A másik módszernél miért jó hogy látom a kocsi oldalát?


2011. máj. 28. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ez egy marhaság
2011. máj. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez így hülyeség, ne hallgass mindenféle amerikai "howto" marhaságra, amit a YouTube-on találsz.


Kb. így van a tükröm beállítva, kifényképeztem neked. [link]


Szerintem így a legjobb. Ne állítsd át a videón látottra, pont azzal okoznál balesetveszélyt, nem pedig hogy van egy kis holttered.

2011. máj. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a fontos,hogy az autó farából láss egy bizonyos részt.Ez azért kell,mert a tükörben ez az egyetlen viszonyítási pontod,ami az autóval azonos sebességgel mozog,vagyis hozzád képest áll.Ha ezt nem látod,persze tudsz viszonyítani,ha nagyon ügyes és rutinos vagy,de talán nem ezzel kéne...

Szóval ez mindenképpen kell.

Összegezve,úgy kell állítani a tükröket,hogy az autó ból láss egy akkora részt,amit könnyen beazonosítasz annak,valamint ezzel együtt a legnagyobb területet lásd magad mögött.

Holttér?A holttér nem szűnik meg a videó szerint,csak áttevődik a másik oldalra.Vagyis azt látod csak,aki már nagyon közel van.Ha már nagyon közel van,akkor ezért nem váltasz sávot.Ha nincs,akkor meg nézed a belső tükröt,aztán a külsőt,ahelyett,hogy belenéznél simán a külsőbe...Mellesleg,ha már belenézel a külsőbe,nem nehéz ám egy picit jobban elforgatni a szemed:)

2011. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még egyszerűbb ha a fejedet nem csak elfordítod oldalra hanem előre is hajolsz közben,ezáltal végigpásztázod a láthatót és a holt teret egyaránt ...
2011. máj. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
eleinte gondoltam, h talán autópályán jó lehet, de pl.: egy motorost simán elvihetsz ott is ha nem nézed meg mi van a holttérben...
2011. máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert a tukornek az a rendeltetese hogy lass hatrafele (ezt a funkciot pedig ugy teljesiti ha jol van beallitva) nem pedig az hogy kenyelmi funckiot toltson be olyanoknak akik lustak forditani egyet a tokon ami a nyakukon ul.
2011. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is csatlakozom ehhez a kérdéshez, azzal, hogy én nem is emlékszem már, hogy mit tanultam, olyan rég tanultam, és nem vezettem... Csak arra emlékszem, hogy függőlegesen három egyenlő részre kell osztani képzeletben a tükröt, amiből az első harmad, ami a kocsihoz közelebb van, annak az autót kell mutatnia. Ez oké is, viszont amivel megszívom mostanában, hogy a vízszintes tengelyen viszont hogy kell ilyen szabály szerint beállítani? Nem is a sajátom az autó, hanem a kedvesemé, kb. felváltva használjuk, ergo minden alkalommal újra be kell állítani az összes tükröt... És mindig csak a nagyon éles kanyorknál veszem észre, hogy valami nem stimmel, nem látom pl. pont a motoros/biciklis veszélyt, általában az anyósülés felöli külső tükörben... Van valami hasonló aranyszabály a tükör vízszintes beállításában?
2015. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!