Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rá lehet valahogy készülni,...

Rá lehet valahogy készülni, hogy a szembe jövő felcsapja a vizet?

Figyelt kérdés

Még kevés a rutinom a vezetésben, és múltkor esett az eső, és mikor elállt, akkor tiszta vizes volt minden.

És jött gyorsan szembe egy kamion, és felcspta a szélvédőre a vizet, meg iszonyú hangos volt ahogy rázúdúlt a sok víz a szélvédőre, meg az ablakra.

És kicsit megijedtem.

Persze, nem történt semmi, nem satuztam be, vagy rántottam félre a kormányt, de egy pillanatra megállt bennem az ütő.

Meg lehet az ilyen helyzeteket szokni ijedés nélkül?


2011. jún. 1. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, megszokod, de mielőtt nem vezettél, soha nem ültél kocsiban, hogy ilyen meglepetésként ért?
2011. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előtte lehúzódsz az út szélére amennyire tudsz (nem kell lassítani meg ilyesmi mert az meg a mögötötted jövőket zavarja) és előre bekapcsolod az ablaktörlőt.
2011. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jó erősen megmarkolod a kormányt és kész, át estél a tűzkeresztségen, mostmár tudod mire számíthatsz.
2011. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg ijesztő először,de semmi vész.Annyi,hogy egy kis időre elvakulsz,ezért,ha legközelebb jön szembe kamion,nézz jó előre és készülj fel arra,ami száz méterre is lehet Tőled!

Itt megosztanám egy tapasztalatomat,erre is érdemes odafigyelni...

Történt tavaly,hogy késő este,nagy eső után tartottam hazafelé főútvonalon egy olyan kanyar felé,ahol már többen is meghaltak.Semmi extra,csak rövid és kisívű.Szóval ilyen "beszaratós" kanyar...

A kanyar előtt kb. 200 m-re megelőzött egy terepjáró.Utána,mintha elhúzták volna a függönyt előőtem.Semmit nem láttam.A legrosszabb az volt benne,hogy hiába töröltem az ablakot veszettül,kellett egy kis idő,míg felfogtam,hogy a fényszóróm sem funkcionál egy cseppet sem.De már kanyarhoz értem és hál'Istennek vagy annak a drága terepjárósnak,hogy nem ment túl gyorsan,ezért az ő hátsó fényében tudtam követni,ezért nem egyenesítettem ki a kanyart.

Mi történt?Hát azok a k.rva k...szott traktoros szemetek felhordták a földet az útra,mert trehány szarrágók voltak és nem takarították le a kereket,ezért sár lett a földből.Ezt szórta a kocsira.Úgy nézett ki utána az autóm,mintha off-roadoztam volna vele.Nem árulom el,hol lakom,de a traktorosoknak üzenem,hogy sorra be fogok telefonálgatni a jardra,ha ilyet látok,de még ott is,ahol nem lakok!

2011. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

+Persze, megszokod, de mielőtt nem vezettél, soha nem ültél kocsiban, hogy ilyen meglepetésként ért?+

Hát a jobb oldalt ültem, és oda pelig fröcsköl a víz, mert ugye balról jönnek eszembe.

2011. jún. 1. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Angliában laksz? Mert Magyarországon bal kormányosak az autók, és balról jönnek szembe :)
2011. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell arra felkészülni. Felcsap, kész vége. Nem egy nagy esemény.

Esetleg ha magadtól nem jut eszedbe akkor annyit tudnék ajánlani, hogy az ablaktörlőt tedd olyankor a legnagyobb fokozatba, úgy hamarabb kitisztul.

2011. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Utolsó előtti, ki mondta, hog balról jött a kamion?oO -.-
2011. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egyébként a kérdező is a balt írta, de írta, hogy jobb oldalon ült...
2011. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De akkor hogy vezetett ő? Ha jobb oldalon ült...
2011. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!