Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vörös-zöld színtévesztéssel C...

Vörös-zöld színtévesztéssel C kategóriás jogosítvány, illetve munkavállalási vizsga szerezhető?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 14:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A traktorhoz (mg vontató) és a személygépkocsihoz nem kell hivatásos jogsi! Ez a kisebb fokú színtévesztés ezért nálad nem is kizáró ok.

A válasz megírásának időpontja: 06-19 22:02 voltam.

2011. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
92%

"szerinted? az megvan, hogy a lampan milyen szinek vannak? no az szerintem marhara nem mindegy hogy piros vagy zold...

"

Te inkább meg se szólalj. -.- Én is színtévesztő vagyok (vörös-zöld) és rendesen látom a lámpát. Annyi hogy azon a "babos" táblán 1-2 -t nemtudok elolvasni.

2011. okt. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem,


Gondolom már tudod...



Édesapámnak is színtévesztő, jogosítványa lehet, de hivatásos sofőr nem lehet.

Neki vadászrepülőpilóta alkalmasságin szúrták ki, gyerekkorában nem is...

2013. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 wirslee válasza:
52%
Hát gyerekek nem tudom mi van itt nekem majdnem hogy mindenből meg van a jogsim b, c, t, m, a1, meg sok minden még kivéve a buszt mivel azt már tényleg nem engedték!!Ja és hozzá teszem azt is hogy én is a vörössel és zöldel vannak problémák és csak annyi a dolog nehézsége hogy nem 10 évre adták meg az alkalmasságit meg minde3n vackot hanem 2 évente meg kell csinálni meg még az hogy a jogsimba be van írva a korlátozás kódja de ettől függetlenül 2 évig voltam kint nemzetközi sofőrként és semmi probléma nem volt belőle csak egyes emberek nincsenek tisztába itt a dolgokkal mert azt hiszik hogy a színtévesztés színvakság de ku..ra nem!! ja meg még annyi hogy PÁV-on szigorítottan mehettem át csak ott volt egy kis ge...zés de ennyi.
2014. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 András684 válasza:
74%

Régebbi a kérdés, de azért ide is leírom. :) Remélem, hogy neked is sikerült már azóta. :) Igenis lehet, C kategóriád és hivatásos jogosítványod hiába vagy színtévesztő!!! Én is színtévesztő vagyok és most kaptam meg a 2-es csoportú orvosi alkalmasságit. 2 éve van meg a Colorite korrekciós szemüvegem, akkor 1x elküldtek, hogy „nyugodjak bele, nem lehetek hivatásos és a C kategóriáról ne is álmodjak.” Ekkor elkezdtem más területen dolgozni így nem próbálkoztam többször. Egészen mostanáig. Alapvetően kell ez a szemüveg. Nem olcsó, (kb.100 000Ft) de kinek mennyire éri meg. Nos a szemüveggel irány egy szemész szakorvos, megcsinálja a vizsgálatot eredmény: deuteranomália. hhmmm igen tudtam… :P Szemüveggel az ishihara vizsgálat eredménye hibátlan 15/15. És a lényeg , bele írta a leletbe, hogy; „Zöld-vörös színtévesztés enyhe formálya (deuteranomália) korrekciós szemüveggel normál színlátás és színdiszkrimináció.” Ennyi elég is.  Hogy ez miért kell??? Azért mert a rendeletben ami szabályozza, hogy kinek adható meg a 2.csoportú alkalmasság így fogalmaz: „1.2.4. A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg.”

Naszóval. Meg van az orvosi szakvélemény, irány a kötelező labor és EKG vizsgálat ami kell a foglalkozás egészségügynek. Ha ez is meg van akkor hajrá. Az orvos elkérte a leleteket, áttanulmányozott mindent. Egy vérnyomás mérés, van-e panaszom, stb. és a végeredmény egy alkalmas minősítés. Annyi, hogy belekerül a jogosítványba, hogy szemüveggel vezethet. Nagy kaland… :D A „hátrány”, hogy a meglévő A és B kategóriát is csak szemüvegbe vezethetek. Erre az volt a nem hivatalos válasz, hogy a rendőr nem tudja, hogy milyen szemüveg kell. Magyarán, elfér egy null dioptriás szemüveg a kesztyűtartóban.  Kipengettem a 7200 Ft-t és már kaptam is a papírt. És megnyílt az út afelé, hogy megszerezzem a C kategóriát is. Ne adja fel senki aki színtévesztő, de szeretne hivatásos jogsit. Nem kell trükközni, nem kell csalni, meglehet szerezni legálisan. A szemüveg vásárlása miatt drágább lesz az a jogsi ez tény. De mindenki maga döntse el, hogy megéri-e neki vagy sem.

2015. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Firebird83 válasza:
Szia András684 Megszeretném kérdezni hogy van-e Tb-támogatás a korrekciós szemüvegre és csak orvosi vizsgálat szükséges vagy esetleg ha Páv-ot is szeretnék hogy hivatásos sofőr legyek újra viszgázni kell a Kreszbőlés ha nem jól vizsgázok el is vehetik a C-kategóriámat? Mert akkor nem kockáztatok...
2017. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Firebird83 válasza:
(El írtam,vizsgáthatok-at akartam írni,ja és a színtévesztésem miatt havi 80.000-ért árúátvételes vagyok és mindig mikor jön egy kamion fáj a szívem hogy nem itt lenne a helyem...)
2017. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!