Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosítvány nélküli vezetéskor...

Jogosítvány nélküli vezetéskor szokták-e bántani a motor tulajdonosát?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megfognak jogosítvány nélkül, ugye van a 0-100e Ft közötti pénzbírság és 1-12 hónap eltiltás, de a motor tulaját nem cseszegetik ugye? ( Balhé, nincs, sima igazoltatás )
2011. jún. 16. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Annak azért utánajárhatnak, hogy került hozzád a motor.

Ha a tudomásával, akkor ő is büntethető!

2011. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mégha a tudomása nélkül akkoris cseszegethetik h mert olyan helyen hagyta a kulcsot!

Iyenért már kurták meg haveromat az apjával együtt!

2011. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántják, de kemény büntetésre számíthat.

1 - A motort nem lopták tőle, tehát tudott a dologról.

2 - vezetés átengedése engedéllyel nem rendelkező személy részére.

2011. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező. Ha a pénzösszeget, és az eltiltást ilyen jól tudod, akkor egy egyszerű mondatot miért nem tudsz értelmezni?

47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

Tehát józan paraszti ésszel ugyan azt a szabálysértést követi el a tulajdonos is, és fizetnie kell. Amennyiben a tudta nélkül viszed el, akkor az engedély nélküli vezetés mellett, a jármű önkényes elvétele miatt is felelned kell.

(semmi balhé, sima igazoltatás)<- ez tetszik :D

2011. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A fizetéssel tisztában vagyok, az "belefér", de a jogosítványát hagyják békén ( azzal dolgozik 2 helyen is ) A jogszabályból ahogyan olvastam, eltiltani engem fognak, igaz?
2011. jún. 16. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a jogszabály:

47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,


százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott közúti közlekedési szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.



Én azt nem értem, hogy így ismerve a jogszabályt, miért motorozol egy olyan ember motorjával, akinek ez a munkaeszköze. Én elküldenélek melegebb éghajlatra, ezt még a legjobb barátommal is megtenném (bár ő nem kérné el eleve). Tehát neki is fizetnie kell, és nem hiszem, hogy az semelyikőtöknek nem akadály. Ha ennyi pénzetek van, akkor el kell menni vezetői engedélyt szerezni, vagy járj kerékpárral. Tudom az nem olyan menő. Arról nem is beszélve, ha balesetet szenvedsz, akkor nagyon sok pénzt kell ám fizetned, vagy lehet, hogy még ülnöd is.

2011. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez az ismerősöm az apám :D ...
2011. jún. 16. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok!
2011. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ugyan haver. Ha a bünti belefér, akkor a jattos is. :D És akkor tuti békénhagyják apádat. :D - bár a kérdés elavult, azért tanulj belőle. :) -
2013. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!