Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem lehet a járdán...

Miért nem lehet a járdán kerékpározni, ha nincs kerékpárút?

Figyelt kérdés
Hogyha a kerékpárútat lehet a gyalogosoknak használni, ha nincs járda?
2011. márc. 13. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ez van a KRESZ-ben.
2011. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Mert veszélyes. Engem így ütött el egy biciklis. Kiléptem egy ház kapuján, a járdára, gyanútlanul, és teljes gőzzel elgázolt... Még jó hogy nem lehet a járdán.
2011. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert a biciklisek nagy része - tisztelet a kivételnek - úgy közlekedik, mint valami állat.

Csal egy példa: Nagyon idegesít, hogy lazán jönnek az úton, és az autósokat kikerülve áthajtanak a zebrán, ahol a gyalogosoknak zöldjük van, ergo az úton haladóknak pirosuk. De RÁJUK nem vonatkozik a KRESZ egyik része sem, csak mennek.

2011. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert könnyen elüthet egy biciklis.

Van olyan amikor egy széles járdát bicikliútnak is kijelölnek de nincs vonallal elválasztva. Sokszor észre se veszem hogy mögöttem mert semmi hangja nincs, ha pl jobbról előz de én az út széléhez akarok menni akkor simán elüthet.

2011. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az nem veszéles, hogy a kerékpárutat használhatja a gyalogos?
2011. márc. 13. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért én is elítélem a biciklis úton való gyalogosokat, de azért ugyanúgy ne tekerjenek a biciklisek a járdán, főleg akkor, ha az úttesten nem annyira gyakori az autós forgalom.

Azt is meg kell érteni, hogy a bicikliseknek sem jó a járdán tekerni, mert ott vannak az autós beállók. Ha kigördül az autós, akkor gyalog hamarabb meg lehet állni, mint bicajjal fékezni - na ezért tekerek én, inkább úttesten (az, hogy a járda mellett, az is más, mert az autósok azért gyorsabbak nálam).

2011. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk pld. van egy olyan útszakasz, ahova a tisztelt önkormányzat csak autóutat, és bicikliutat épített, de járdát elfelejtettek!! Hát nem szívesen, de a bicikliuton kutyagolok 2 km-t, több társammal egyetemben, és szitkozódunk, hogy gyalogjárda vajon miért nincs?
2011. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!