Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van, ha valaki jobb kézről...

Mi van, ha valaki jobb kézről 150km/h-val belém, repeszt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel. lassítok, hogy jobb kézre benézzek, elsőbbséget adni, az ott jövő jármű nagyon messze van, így behajtok a kereszteződésbe, mert ugya ha nincs ott, akkor nem kell kinek adni elsőbbséget, nem kell ott várni percekig, hogy oda ér-e.

De, behajtok a kereszteződésben, és az autós 50km/h helyett 150-nel jön. És belém repeszt.

Akkor engem lecsuknak, és még a kórházba is mehetek, mert nem adtam elsőbbséget, vagy ilyenkor mi van?


2011. júl. 29. 22:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen. Ha 150-nel jön, akkor nincs is ott mikor megállsz, de ha már 3mp után beléd jön, akkor kösz, tényleg vakegér az illető.

De ez egy feltevés.

2011. júl. 30. 10:36
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor ide is beírom...


A sebesség kérdése elég lényeges momentum. Bár nem vagyok balesetvizsgáló, de úgy tudom, hogy elsőbbség meg nem adásos balesetnél (szituációnál) - ha a védett úton közlekedő az adott útszakaszon megengedett maximális sebesség legalább duplájával (pláne ha 3x-osával) halad - A FELELŐSSÉG MEGFORDUL, mivel a sebesség megtévesztő lehet az elsőbbséget megadni szándékozó részére. Ez persze nem minden esetben igaz, de alapesetben általában igen.

2011. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én ehhez csak annyit tudnék fűzni, "nem az számít mi történt,hanem az hogy ki mit tud bizonyítani".


Ez az oktató tisztünk híres mondata, aki ráadásul baleseti helyszínelő.



Nagyon fontos ilyenkor, a használható tanuk gyűjtése.


Egyébként a helyszínelők nagyon sok mindent figyelembe vesznek, a fékutat/ még abs-es autóknál is lehet látni blokkolást a fékezés kezdetekor,amit utána korrigál az abs/ és az autók sérüléseit.Sőt láttam olyat, amikor az autóról leszakadt alkatrész távolságát mérték.



Egy valamit figyelembe kell venni: A RENDŐRÖK NEM HÜLYÉK.


Naponta több balesetet látnak, és már a helyszínre érkezéskor, észre tudják venni,ha valaki kertel,vagy hazudik.


Egyébként a véleményem az ami Janzinak, 50% felett már fordul a dolog,ha bizonyítható.

2011. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nem 50% hanem 100%

ha valamihez hozzáadod az 50%-át akkor a valami felével lesz több, ha hozzáadod a 100%-át akkor kétszer annyi lesz. matek 3. osztály asszem

2011. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!