Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ! Forgalmi szituációs...

KRESZ! Forgalmi szituációs kérdés? Van kép.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A következő képről lenne egy kérdésem. [link] Az alábbi képen ábrázolt forgalmi szituációban a járművek haladási sorrendje a következő: A,B,C ?


A C jármű magától értetődő. A kérdés inkább az A, B-vel kapcsolatos.


Egyenrangú útról kanyarodnak le, A jelű jármű jobbra kisívben, B balra nagyívben. Kicsit fura ugyan mivel egyenesen megy (B) de ez tulajdonképpen a magasabb rendű útról balra való lekanyarodást jelent.

Jobbkéz szabályról nincs szó, mivel egy úton haladnak, C esetén pedig kivan táblázva hogy alacsonyabb rendű útról kanyarodik.

Tehát összességében a haladási sorrend megfelelő? Illetve az indoklás megfelelő?

Azért kérdezem, mert rendre nem adnak elsőbbséget a B-vel jelzett járművek, se autós, se biciklis, és gondoltam most már megkérdezem hátha én tudom rosszul.


Válaszaitokat előre is köszönöm, remélem nem lessz nagy vita.


2011. aug. 3. 23:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*lesz


Még annyit, hogy a táblákat elforgatva rajzoltam, remélem érthető.

2011. aug. 3. 23:19
 2/14 anonim ***** válasza:
Jól tudod, az indoklás is jó.
2011. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 juhasz94 válasza:
Valóban jól tudod, az indoklás is lehet akár a kanyarodási szabály alapján, ahogy te írtad (jobbra kisív előbb megy), de hívhatjuk jobbkéznek is mivel a jobbról jövő kap ittis elsőbbséget, mind1, a lényeg h az A jármű az első. :D
2011. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De az csak véletlen, hogy a jobbról jövő kap elsőbbséget nem? Mert ez elvileg egyenes útnak tekinthető. Én úgytudtam, hogy jobbkéz szabály, az egyenrangú utak kereszteződésénél van. Javíts ki ha tévedek
2011. aug. 3. 23:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, csak véletlen, ha más felé kanyarodna az út, akkor nem a jobbról jövő kapna elsőbbséget. Szóval ezt inkább ne hívjuk jobbkéz szabálynak, mert akkor csak kevernénk a szezont a fazonnal :)
2011. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
amúgy a B hova akar kanyarodni?
2011. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A "b" elhagyja a főútvonalat,ezért indexel..


Vezetsz te egyáltalán? :)

2011. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én Skandináviában vezetek naponta, itt nem "divat" jelezni akkor, ha az ember elhagyja a főutat. Itt az indexeléssel az ember azt jelzi, hogy merre szándékszik majd haladni az útkereszteződésben. A megadott képen a B jármű ha nem jelezne, azzal egyértelműsítené, hogy előre szándékszik haladni. Így, hogy balra jelez ott, ahol nincs is balfele vezető utca, az kissé komikus.

Az indexeléssel az ember a kanyarodási szándékát jelzi, nem pedig a főúthoz való viszonyát.

2011. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pedig van értelme,mert sok autóst feleslegesen "várakoztatnál"...


Csak hogy értsd: [link]

2011. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A képet megtekintve, értem a szándékot, csak a kivitelezés módjával nem értek egyet. A belinkelt képen a felém közelebb eső autó azzal, hogy jobbra jelez, jelzést kíván küldeni a szembe jövőnek: gyere csak nyugodtan, nem fogok balra kanyarodni (stimmel?).

Szerintem ez egy hibás értelmezés. Azzal, hogy nem jelzek balra, nyilvánvaló, hogy előre szándékszom menni. Ha balra szeretnék kanyarodni, akkor kijelzek balra és megvárom, míg a szembejövő elhalad.

A legrosszabb a képen látható harmadik szitu. Előre megyek, de jobbra jelzek !! Te tulajdonképpen kivel akarsz kitolni ?

2011. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!