Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ! Forgalmi szituációs...

KRESZ! Forgalmi szituációs kérdés? Van kép.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A következő képről lenne egy kérdésem. [link] Az alábbi képen ábrázolt forgalmi szituációban a járművek haladási sorrendje a következő: A,B,C ?


A C jármű magától értetődő. A kérdés inkább az A, B-vel kapcsolatos.


Egyenrangú útról kanyarodnak le, A jelű jármű jobbra kisívben, B balra nagyívben. Kicsit fura ugyan mivel egyenesen megy (B) de ez tulajdonképpen a magasabb rendű útról balra való lekanyarodást jelent.

Jobbkéz szabályról nincs szó, mivel egy úton haladnak, C esetén pedig kivan táblázva hogy alacsonyabb rendű útról kanyarodik.

Tehát összességében a haladási sorrend megfelelő? Illetve az indoklás megfelelő?

Azért kérdezem, mert rendre nem adnak elsőbbséget a B-vel jelzett járművek, se autós, se biciklis, és gondoltam most már megkérdezem hátha én tudom rosszul.


Válaszaitokat előre is köszönöm, remélem nem lessz nagy vita.


2011. aug. 3. 23:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Te tulajdonképpen kivel akarsz kitolni ?"


Ne rajtam "verd el a port",hanem a Magyar kresz igentisztelt megalkotóin! :)

LÉNYEG:ha nem hagyod el a főútvonalat,akkor NEM indexelsz összevissza!

Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni:)

2011. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha nem hagyod el a főútvonalat ?


Az általad megadott szituvan ( [link] hol van a főútvonal ?

Az az út, ami egyenesen megy, az nem főútvonal. Csak az főútvonal, ami annak van kinevezve !! (és jelölve is). Attól, hogy belőle kiágazik egy mellékutca, attól még az utcák ugyanolyan rangúak.

2011. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hidd el,hogy ez nem csak annak van kinevezve,hanem annak van jelölve is!


Nézd el nekem,hogy a tábla nem látszik a Google earth-felbontásának köszönhetően:)

2011. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A főútvonal elhagyása kanyarodásnak minősül - akkor is, ha az ténylegesen egyenesen halad tovább -, így azt irányjelzéssel jelezni kell.

a főútvonalról letérő járművel elsőbbséget kell adni a főútvonalon továbbhaladó jármű részére.


Az a szabály, hogy az útkereszteződésben kanyarodó főútvonal vonalvezetését követő jármű nem tekinthető irányt változtatónak, a járművekre és a járművek egymás közti viszonyára vonatkozik. Ilyen helyen, a főútvonal úttestjén az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosoknak a főútvonal vonalvezetését követő járművel is és az útkereszteződésnél a főútvonalba betorkolló utak úttestjén áthaladó gyalogosoknak pedig a főútvonal vonalvezetését elhagyó, akár jobbra, akár balra kanyarodó járművekkel is elsőbbséget kell adni. A főútvonalról letérő minden járművel elsőbbséget kell adni a főútvonalon továbbhaladó járművek részére, még a villamossal is.

2011. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!