Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetett volna a...

Megbüntethetett volna a rendőr ezért?

Figyelt kérdés
Kiégett az egyik tompított izzóm, még aznap vettem másikat, de kiderült hogy nem égett ki, hanem elektronikus probléma volt, így pár napot 1 égő izzóval kocsikáztam le, este is vezettem (csak Budapesten). Megbüntethetett volna a rendőr, és ha igen mennyire?
2011. aug. 10. 21:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
6%

------ "Nem azért büntet meg, mert nincs nálad, hanem azért, mert szabálytalanul közlekedsz. Ha kiég az izzód és nem tudod elhárítani a hibát ("mer' minek legyen nálam a készlet, ha nem kötelező"), akkor NEM KÖZLEKEDSZ TOVÁBB!" ------


Mivel nem kötelező nálad lennie izzókészletnek így nem is kötelezhet rá, hogy hárítsd el a hibát. Sőt, van olyan kocsi, amiben nem is tudod! De ez neked biztos magas.


De ha gondolod hívd fel a rendőrséget te nagyon okos, hogy megkérdezd.


Ne legyél már ennyire zokni, hogy nem bírod megérteni.


A pótkerekes példád pedig egy tipikusan olyan példa, aminek semmi értelme nincs. Gagyi példa, mint TE.


Hali!

2011. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
53%

8 éve vagyok rendőr, úgyhogy szerintem ne ragozzuk, hogy ki a zokni a kérdéshez!


Valóban nem kötelezhet a hiba elhárítására (ezt nem is írtam sehol), de a továbbhaladást megtilthatja. Ha ennek ellenére mégis továbbmész, előállíthat a szabálysértés tovább folytatása miatt.


Ha ennyivel okosabb vagy nálam, írd már meg légy szíves, hogy miben különbözik a kérdésindító probléma, az általam írt pótkerekestől!


A személyeskedést meg szerintem hagyjuk. Egy vitát kulturáltan is le lehet folytatni.

2011. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
47%

Látszik, hogy messziről jött ember azt mondd amit akar...


Mondjuk annyiban különbözik, hogy azt, hogy elszáll az egyik kereked azt marhamód észreveszed. Elég banális a különbség, dehát nem is csodálkozom már rajtad.

2011. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

Tehát attól függ, hogy valami szabálysértés-e, hogy észreveszed vagy nem? Érdekes...


De mondok mást ha elhagyod az egyik rendszámod, az is szabálysértés. Azt is elhagyhattad 10 perce úgy, hogy észre sem vetted, a rendőr nem köteles ezt elhinni. Simán megbüntethet.


Mellesleg a kérdés indító (saját bevallása szerint) napokig közlekedett félig működő világítással...

2011. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

De akkor menjünk bele.


A 6/1990. Köhém rendelet foglalkozik a közúton közlekedő járművek műszaki feltételeivel (köztük azok kivilágításával). Ha a jármű ezen rendelet valamely pontjának nem felel meg, akkor a rendőrnek jogában áll szankcionálni. Figyelembe veheti a "reggel ág jó volt", a "biztos út közben égett ki" és ezekhez hasonló kifogásokat, de nem köteles, mivel "hát messziről jött ember azt mond amit akar".


Remélem így már érthető.

2011. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
"reggel MÉG jó volt"
2011. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Akkor van pech-ed,ha a rendőr előző nap valamiért kiszúrta hogy nem világított a /bármilyen/ lámpád /fényszóród.


Másnap éjszakás,megállít, és ha emlékszik rád,akkor bajban vagy,mert nem biztos hogy elfogadja tőled azt hogy elindulás előtt még jó volt. Főleg így még hazugságon is ért,és még vastagabban fog a ceruza.

És ha a jármű a továbbközlekedésre alkalmatlan,akkor jön az hogy nem közlekedhetsz vele tovább,csak ha a hibát el tudod hárítani.

Nem kötelező az izzókészlet,de jó ha van.


Nem közvetlen a témához vág,de hadd említsek meg valamit.


Ha többen villognak rátok szemből, akkor ne arra gondoljatok,hogy jaj de hülyék,mert zavarja őket a fényetek,hanem arra hogy valami nagyon nem stimmel a tompított fényszórótokkal.Vagy az előírtnál nagyobb fényerejű izzó van beszerelve,vagy valamiért el van állítódva a lámpa,esetleg belül az állítórész el van törve. Sokszor olyan autó jön velem szembe hogy az öreg ikarusban /2m magasan/ levakulok,és ha rávillantok,akkor nem az jön le neki,hogy valami baj van a lámpájával,hanem bizonygatja a fénykürt villogtatásával hogy már bizony ő tompítottal közlekedik.


És ez nagyon komoly dolog,mert ha ez miatt lesz egy baleset,és a veletek szembejövő fél ilyenre hivatkozik,hát lehet hogy megvizsgálják a lámpátokat,és ha gázos,akkor nagy baj lehet belőle.



Persze ez nem mindennapi eset,de az élet sok mindent megírhat még.


Volt már kollégám akit először meghurcoltak a helyszínen,

de később meg tudta fordítani a dolgokat.

2011. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
53%

A bal oldali helyzetjelző (első, hátsó) azért fontos, mert éjszaka kivilágítatlanul azt hihetik, hogy motor jön. Balesetveszélyes. Ezért lett a szabálysértés megnevezése biztonságos közlekedésre alkalmatlan jármű vezetése. Úgy mint a féklámpa, és az irányjelző.

Ugye ezeket KRESZ szerint, minden elindulás előtt ellenőrizni kellene. Nem mondom, hogy ez nem sarkalatos (én sem szoktam mindig), de nem árt néha megnézegetni. Például ha nem sietek nagyon, és valamelyik családtagom otthon van, akkor megkérem hogy pillantson már rájuk, míg kiállok a kapun.

Mondhat akárki akármit a rendőrökre így általánosságban, de lehet ezt a tisztséget példamutatóan is viselni.

Engem még nem láttak biztonsági öv nélkül, vagy bármi szabálysértést elkövetve vezetni, szórakozni. Éppen ezért meg is követelem mindenkitől, hogy bizonyos dolgokat tartson is be.

Sokszor inkább csak szólok, hogy az övet kössék be (szabályellenesen, mivel büntetni kellene mindig), de valakinek már az is nehezére esik, hogy ezt csendben megtegye. Na az ilyen fogja kapni a bírságot, a tompított fényszórónál is. Aki neki kezd jogászkodni, meg okoskodni, hogy mi kötelező, meg mi nem értelmezhető a jogszabályban.

2011. aug. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Tehát ha elindulok reggel 8-kor Sopronból Nyíregyházára, megnézek mindent és minden rendben van, és 10 órakor verőfényes napsütésben megállít a rendőr Győr után, hogy nem világít a bal oldali tompított lámpám akkor megbüntet.

Az olyan embert csak úgy tudom hívni, hogy tetűláda.


Szóval minden reggel úgy kell elindulni a kocsival, hogy egy aznapi ujsággal körbe videózod a kocsidat, azért hogy elhihesse a renrdőr, hogy akkor égett ki út közben.

Eléggé idióta látvány lenne egy reggeli lakótelepi látkép.


A rendőrökről meg csak annyit, hogy egy olyan... szemre megmondta egy gumiabroncsról, hogy 1.6 mm alá van kopva és telefonnal lefényképezte és elvette a forgalmit.

Utána megnézették és 2.0 mm volt, valamint ezért nem is vehetné el a forgalmit. Továbbá telefonos fénykép úgy, hogy semmi mércét nem tett oda nem bizonyíték.

Ha én lettem volna az eset elszenvedője én biztos, hogy Rendőrt.. hívtam volna. Értelmest.


Szóval ennyit arról, hogy mennyire lehet hinni egy rendőrnek is. Sokszor fogalmatlanabb, mint egy átlag polgár.


Azzal pedig, hogy azt írtad, hogy attól szabálysértés-e valami, hogy észreveszem-e, azzal is bizonyítod, hogy nem érted a lényegi különbséget.


Tévedés ne essék, éjszaka én sem engedném nagyon tovább.


Az pedig, hogy előző éjszaka látta, hogy nem világít, az egy nagyvárosban elég valószínűtlen. Vidéken elhiszem, hogy van ilyen.

2011. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
10%

"Tehát ha elindulok reggel 8-kor Sopronból Nyíregyházára, megnézek mindent és minden rendben van, és 10 órakor verőfényes napsütésben megállít a rendőr Győr után, hogy nem világít a bal oldali tompított lámpám akkor megbüntet.

Az olyan embert csak úgy tudom hívni, hogy tetűláda."


Ha megállít, és nem tudod kicserélni, vagy más fény jelzésével megoldani a kivilágítását, akkor igen, megbüntet. Büntessen is. Én vettem 2eFt-ért izzókészletet, és ha valamelyik elromlik, vagy a kollégám megállít, és rossz, akkor kicserélem. Akkor nem büntet meg, és nem veszélyeztetek senkit.

Szerintem pedig az a tetű, aki leszarja a szabályokat.

Lehet az a forgalmit elvevő rendőr, vagy te, vagy akárki.

2011. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!