Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van-e valamilyen civil szervez...

Van-e valamilyen civil szervezet a közlekedési szabálytalankodók kiszűrésére? Ha igen, akkor hogyan lehetne csatlakozni, illetve ha nincs, akkor szerintetek szükség van-e rá?

Figyelt kérdés
Sokat vezetek és egyre több szabálytalankodóval találkozok az utakon és a "dúrva" szabálytalanságok egyre gyakoribbak. Pl. piros (nem éppen pirosra váltott) lámpán áthajtás, vasúti sorompó S kanyarban kikerülése és a kötelező haladási irány be nem tartásáról már nem is beszélek. Rendőr sajnos kevés van ezek kiszűrésére, de szerintem itt is igaz az örök szabály, miszerint a kis problémából lesz a nagy, azaz a notorius szabálytalankodó előbb-utóbb balesetet okoz. A problémás sofőrök kordában tartása szerintem társadalmi érdek. Talán pár biztosítótársaság is szponzorálna valamilyen szinten egy ilyen ötletet, hiszen a közlekedési kockázat számukra statisztikailag forintosítható.
2011. aug. 12. 13:24
1 2
 11/12 anonim válasza:
Létrejött a szervezet? Belépnék! ;)
2015. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kicsivel több, mint két éve írtam, h van erre civil szervezet. A neve: közlekedési polgárőr szövetség.

Fel kell keresni a helyileg illetékes csoportot, és jelentkezni.

Egyébként ha alapítasz egy másik szervezetet, előbb vagy utóbb a tagjaidat meg fogják gyepálni.. de jó alaposan.

2015. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!