Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha bekapcsolom a biztonsági...

Ha bekapcsolom a biztonsági övet megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

Úgy értem,nem magam előtt,hanem magam mögött?

Szerintem nincs benne a KRESZ ben hogyha magam mögött kapcsolom be akkor az nem helyes.


2011. szept. 7. 09:32
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
65%
Ez nem semmi, ilyen még eszembe sem jutott.
2011. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%

Ha mögötted - igen,legfeljebb mosolyogva.

Tudod egyáltalán,hogy a légzsák csak becsatolt övnél aktiválódik?

A TB-ről meg annyit,hogy ha nem fizetnél akkor is ellátnának. Utólag rendezned kell majd. A közhiedelemmel és filmeken felnőttek véleményével szemben nem a műtétt sokszázezres számláját,az ápoló bérét meg a kórház aznapra arányos villanyszámláját hanem azt a bizonyos ötezret ami arra hónapra aktuális.

Engem a motoros rendőr mobiltelefonálásért büntetett meg a minap. Hiába akartam megmutatni a híváslistát,miszerint nem fogadtam és nem küldtem hívást az utóbbi fél órában szerinte "a kézben tartott mobilért már büntetés jár".

S lőn...

2011. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Azt is jogosan tette:

I. rész 3.§

"(2) A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat. A kétkerekű, továbbá gépkocsinak nem minősülő háromkerekű jármű vezetője menet közben – ideértve a forgalmi okból történő megállást is – kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat."

Vagyis hiába nem telefonáltál, ha a kezedben volt a telefon, megbüntethet érte. Nincs kikötve, hogy telefonálni kell róla.

(ha nem így lenne, mindenki arra hivatkozna, hogy nem is telefonált, csak véletlenül a kezében volt és a füléhez tartotta és ha már így tett, bele is beszélt egy kicsit)

2011. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! A szabálysértés megnevezése: Kézben tartott rádiótelefon használata menet közben. (KRESZ 3.&.(2) bek.)

Visszakerült szabálysértési eljárásba, a közigazgatási eljárásból, és jár érte 3 előéleti pont.

Tehát a kézben tartást büntetik, és nem a telefonálást. Nem érdekel senkit a híváslista, elég ha nyomkodod vezetés közben.

2011. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ez van és azért, mert nem feltétlenül kell kézben tartani a készüléket ahhoz hogy telefonáljon valaki.

Azért van a kihangosító.

Ha viszont SMS-ezik valaki, akkor ugyan nem telefonál, ezért a híváslistában sincs nyoma, holott ehez a művelethez kézben kell tartani a telefont.

Arról nem is beszélve, hogy az SMS-ezés sokkal veszélyesebb mint a telefonálás, hiszen nem csupán a kezet foglalja de a figyelmet is 100% ban.

2011. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába akartam megmutatni a híváslistát,miszerint nem fogadtam és nem küldtem hívást az utóbbi fél órában"


Ez a legsz@rabb kamu duma. Meddig tart törölni az utolsó hívást a listáról? 2-3 másodperc? Nem mondom, hogy ezt tetted, de kifogásnak ezért sz@ar.


A kérdéshez:


Nem vagyok szakértő, de 8 éves rendőr múltam alatt legalább egy olyan balesetnél voltam, ahol kimondottan az öv miatt halt meg az ember (szerintem).


Azért büntetik, mert az EU előírja a halálos balesetek számának csökkentését. A statisztika szerint bekapcsolt övvel jobbak a túlélési esélyek mint nélküle. Az egész csak statisztika, a többi frázis csak parasztvakítás.

2011. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Tudod egyáltalán,hogy a légzsák csak becsatolt övnél aktiválódik?

A TB-ről meg annyit,hogy ha nem fizetnél akkor is ellátnának. Utólag rendezned kell majd"


Persze,hogy akkor aktiválodik,nagyobb sérülést okozna a légzsák öv nélköl,mint a kormánykerék.

Utolag kell rendeznem,akkor most fizetek vagy nem?

2011. szept. 8. 10:28
 18/24 anonim ***** válasza:

" ha nem fizetnél akkor is ellátnának. Utólag rendezned kell majd. "

HA ...

2011. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"nagyobb sérülést okozna a légzsák öv nélköl,mint a kormánykerék"

Ezt ugye nem gondoltad végig ?!

2011. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Ezt ugye nem gondoltad végig ?!"


Pedig jól mondja!

2011. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!